15 C
Olsztyn
piątek, 21 czerwca, 2024
reklama

Nowy narkotyk zalewa Olsztyn? Akcja kryminalnych na ul. Kołobrzeskiej

OlsztynNowy narkotyk zalewa Olsztyn? Akcja kryminalnych na ul. Kołobrzeskiej

Wspólne działania olsztyńskich policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, funkcjonariuszy kryminalnych z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie oraz prokuratury doprowadziły do przestawienia 40-latkowi zarzutów posiadania znacznej ilości narkotyków. Podczas przeszukania mieszkania zabezpieczono prawie 3 kilogramy metamfetaminy oraz około 90 gramów marihuany. Ponadto okazało się, że mężczyzna był poszukiwany dwoma listami gończymi. 40-latek nie uniknie również odpowiedzialności za niezatrzymanie się do kontroli.

reklama

Funkcjonariusze kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie wpadli na trop mężczyzny poszukiwanego listami gończymi. Policjanci w niedzielę (28.08.2022) zauważyli na jednej z ulic w mieście osobowego volkswagena, którym mógł się poruszać poszukiwany mężczyzna, a którego postanowili zatrzymać do kontroli drogowej. Kierujący nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe wzywające go do zatrzymania pojazdu. Wręcz przeciwnie, mężczyzna przyspieszał, próbując uciec policjantom. Funkcjonariusze ostatecznie zatrzymali auto do kontroli na ul. Kołobrzeskiej. Za kierownicą pojazdu siedział 40-letni mieszkaniec Olsztyna. Sprawdzenie w systemach informatycznych potwierdziło przypuszczenia funkcjonariuszy. Mężczyzna był poszukiwany dwoma listami gończymi wydanymi przez Sąd Okręgowy w Olsztynie celem odbycia łącznej kary 2 lat pozbawienia wolności.

40-latek ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości za popełnione w przeszłości przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu. W trakcie czynności okazało się, że mógł posiadać znaczne ilości narkotyków w miejscu zamieszkania. Policjanci pojechali pod wskazany adres. W trakcie przeszukania poszczególnych pomieszczeń funkcjonariusze znaleźli pojemnik z zawartością białej zbrylonej substancji oraz woreczek foliowy z zielonym suszem roślinnym. Ze wstępnych ustaleń wynika, że zabezpieczono prawie 3 kilogramy metamfetaminy oraz około 80 gramów marihuany.  Zabezpieczony materiał przekazano do dalszych badań laboratoryjnych.

reklama
Nowy narkotyk zalewa Olsztyn? Akcja kryminalnych na ul. Kołobrzeskiej narkotyki Olsztyn, Wiadomości

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego 40-latek usłyszał zarzut posiadania znacznych ilości substancji zabronionych. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Ponadto mężczyzna nie uniknie odpowiedzialności za niezatrzymanie się do kontroli drogowej. W tym przypadku kodeks karny przewiduję karę do 5 lat pozbawienia wolności. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa Olsztyn-Północ. W środę (31.08.2022) decyzją sądu zastosowano wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy. Dodatkowo mężczyzna ma do odbycia zasądzoną karę 2 lat pozbawienia wolności.

Jak czytamy na stronie poradnikzdrowie.pl “Metamfetamina (w slangu narkotykowym kryształ, piko), to pochodna amfetaminy o bardzo silnym działaniu pobudzającym. Jednocześnie jest to jeden z najbardziej toksycznych i wyniszczających organizm narkotyków – uszkadza mózg, obciąża serce, prowadzi do występowania psychoz, urojeń, myśli samobójczych, utrudnia gojenie się ran, przyspiesza procesy starzenia się. Uzależnienie od metamfetaminy jest trudne do wyleczenia i niemal zawsze prowadzi do trwałych zmian w układzie nerwowym”.

źródło: KMP Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

4 KOMENTARZY

4 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Ibdob
2 września 2022 13:34

Jednego śmiecia na ulicy mniej. Brawo policja

Lukaslodz
11 września 2022 21:11

„Nowy narkotyk zalewa Olsztyn?” Metamfetamina nowość w Polsce🥹

Panie redaktor, trzeba zmienić źródło 😌

Polecane