fbpx
-0 C
Olsztyn
sobota, 10 grudnia, 2022
reklama

23-letni mieszkaniec powiatu olsztyńskiego został zaatakowany nożem przez 38-latka

Olsztyn23-letni mieszkaniec powiatu olsztyńskiego został zaatakowany nożem przez 38-latka

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Mieszkaniec powiatu olsztyńskiego został zaatakowany nożem przez 38-latka. Okazało się, że był kompletnie pijany. W jego organizmie krążyło ponad 1,5 promila alkoholu. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego 38-latek usłyszał zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

reklama

We wtorek (23.08.2022) w nocy oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie dotyczące zaatakowania nożem mężczyzny. Do zdarzenia doszło w jednym z mieszkań na terenie powiatu olsztyńskiego. Na miejscu policjanci zastali zakrwawionego mężczyznę, któremu udzielili pierwszej pomocy przedmedycznej. 23-latek z obrażeniami trafił do szpitala. Na posesji zastano również 38-latka, który został zatrzymany do wyjaśnienia sprawy.

Wyjaśnieniem okoliczności zdarzenia zajęli się funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego ustalili jego prawdopodobny przebieg. Tej nocy miało dojść do awantury, w trakcie której 38-latek zaatakował nożem 23-latka. Okazało się, że 38-latek był kompletnie pijany. W jego organizmie krążyło ponad 1,5 promila alkoholu. Mężczyzna nie potrafił w sposób logiczny wytłumaczyć swojego zachowania. W trakcie czynności policjanci znaleźli w pobliżu posesji nóż, który został zabezpieczony jako dowód w sprawie.

reklama

38-latek ostatecznie usłyszał zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Grozi mu kara nie mniejsza niż 3 lata pozbawienia wolności. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa Olsztyn-Południe. W piątek (26.08.2022) decyzją sądu wobec 38-latka zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy.

źródło: KMP Olsztyn

reklama

zobacz też: Osuszanie mieszkania – jak osuszyć mieszkanie krok po kroku?

reklama
reklama
reklama
reklama

4 KOMENTARZY

4 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama