-2 C
Olsztyn
sobota, 4 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

GDDKiA: wkrótce oddanie do ruchu odcinka drogi S61 Szczuczyn – Ełk Południe

EłkGDDKiA: wkrótce oddanie do ruchu odcinka drogi S61 Szczuczyn - Ełk Południe

W pierwszej połowie września zostanie udostępniony do ruchu drugi z trzech fragmentów Via Baltica realizowanych w woj. warmińsko-mazurskim – podała w poniedziałek GDDKiA. To odcinek o długości 23,3 km; od końca obwodnicy Szczuczyna do węzła Ełk Południe.

reklama

Aktualnie trwają odbiory techniczne tego odcinka. Oddanie do ruchu zbiegnie się z zakończeniem przebudowy ronda w Ełku. Pod koniec ubiegłego roku oddano do użytku odcinek Wysokie – Raczki, a w przyszłym roku zakończy się budowa odcinka S61 Ełk Południe – Wysokie.

Do czasu zakończenia budowy odcinka Ełk Południe – Wysokie ruch między odcinkami Ełk Południe – Wysokie i Wysokie – Raczki (od węzła Ełk Południe do węzła Kalinowo) będzie odbywał się, tak jak dotychczas, przez Ełk. Trasa przejazdu będzie prowadziła drogami krajowymi nr 65 i 16. W Ełku będą to ulice Grajewska, Przemysłowa i Suwalska” – podała GDDKiA.

Drogą S7 między Napierkami a Płońskiem można jechać 120 km/h
reklama

„W związku z tym, że na trasie tej trwa obecnie przebudowa ronda (na skrzyżowaniu ulic Grajewskiej i Przemysłowej) i ruch odbywa się tylko jednym pasem, zdecydowaliśmy o udostępnieniu odcinka S61 po zakończeniu prac na rondzie. Pierwotnie zakładaliśmy, że nastąpi to pod koniec sierpnia br. Dzięki temu unikniemy w tym miejscu korków spowodowanych zwiększonym o pojazdy z S61 natężeniem ruchu” – poinformował rzecznik olsztyńskiej GDDKiA Karol Głębocki.

Wykonawcą ponad 23-kilometrowego fragmentu trasy od miejscowości Szczuczyn do węzła Ełk Południe o wartości 700 mln zł jest konsorcjum firm PORR i Unibep. Budowa drogi ekspresowej S61 Szczuczyn – Budzisko, odcinek Szczuczyn – Raczki jest współfinansowana przez UE.

reklama

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne

Drogą S7 między Napierkami a Płońskiem można jechać 120 km/h