-2 C
Olsztyn
piątek, 3 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

23 i 27- latek z Olsztyna zatrzymani. W głowie się nie mieści ile mieli przy sobie narkotyków

Olsztyn23 i 27- latek z Olsztyna zatrzymani. W głowie się nie mieści...

Olsztyńscy policjanci chcieli skontrolować pojazd lecz, gdy tylko osoby znajdujące się w nim zorientowały się, że podeszli do nich funkcjonariusze policji, próbowali uciekać. Wszystko stało się jasne po ich sprawdzeniu oraz samego auta. W toku przeprowadzonych czynności zabezpieczono prawie 55 gramów amfetaminy, około 90 gramów metamfetaminy. 26 i 27-latek usłyszeli już zarzuty. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

reklama

W nocy, w poniedziałek (22.08.2022) na jednej z ulic Olsztyna policjanci zauważyli pojazd marki Toyota Yaris, który zatrzymali do kontroli. Gdy tylko osoby zorientowały się, że podeszli do nich funkcjonariusze policji, jeden z nich krzyknął do kierowcy, aby ten ruszył. Policjanci udaremnili im ten zamiar. Osobą kierującą okazała się 23-letnia mieszkanka Olsztyna. Z auta próbował zbiec jeden z mężczyzn, jednak 27-latkowi nie udało się uciec przed funkcjonariuszami. W trakcie wykonywanych czynności znaleziono przy nim, w jego torebce, kilka różnych opakowań z zawartością zbrylonej białej substancji. Po sprawdzeniu samochodu policjanci znaleźli kolejne partie narkotyków. W pojeździe znajdował się jeszcze 26-letni mężczyzna. Obaj przyznali się do tego, że dane substancje należą do nich. Całość została zabezpieczona i poddana sprawdzeniu. Ze wstępnych ustaleń wynika, że zabezpieczono łącznie prawie 55 gramów amfetaminy i blisko 90 gramów metaamfetaminy. Materiał przekazano do dalszych badań laboratoryjnych. 26 i 27-latek trafili do policyjnego aresztu.

Mężczyzna posiadał ponad 200 gramów suszu roślinnego, kiedy to został zatrzymany przez funkcjonariuszy

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego usłyszeli zarzuty posiadania znacznej ilość środków odurzających. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

reklama

źródło: KMP Olsztyn

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne

Olsztyńscy wywiadowcy zatrzymali 23-latka z rzadko spotykanym narkotykiem