-5 C
Olsztyn
środa, 6 grudnia, 2023
reklama
reklama

Potrącony na przejściu dla pieszych 14 – letni rowerzysta może mówić o dużym szczęściu?

BartoszycePotrącony na przejściu dla pieszych 14 – letni rowerzysta może mówić o...

Przejście dla pieszych, jak sama nazwa wskakuje służy do przechodzenia, nie do przejeżdżania. Niestety, widok rowerzysty jadącego przez przejście dla pieszych jest powszechny. Takie zachowanie generuje poważne zagrożenie bezpieczeństwa i może mieć tragiczne skutki. Potrącony na przejściu dla pieszych 14 – letni rowerzysta może mówić o dużym szczęściu. Nastolatek doznał tylko drobnych urazów. Miejmy nadzieję, że ta bolesna lekcja z zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym zostanie w pamięci chłopca na całe życie.

reklama

W poniedziałek (22.08.2022r.) przed godz. 15:00 na ul. Kętrzyńskiej w Bartoszycach doszło do potrącenia 14 – letniego rowerzysty. Interweniujący policjanci z ruchu drogowego ustalili, że nastolatek przejeżdżał rowerem przez przejście dla pieszych. Okazało się, że chłopiec przed tym jak wjechał na przejście zatrzymał się i zsiadł z roweru oczekując na przejście. Następnie jednak, widząc zatrzymujący się po jednej ze stron ulicy samochód, wsiadł na rower i ruszył przed siebie myśląc, że zdąży przejechać zanim z drugiej strony nadjedzie skoda. Kobieta kierująca skodą próbowała hamować, jednak z uwagi na mokrą nawierzchnię nie zdołała zatrzymać się i potrąciła chłopca. 14-latek trafił do szpitala, tam okazało się, że ma tylko niegroźne potłuczenia. Z uwagi na wiek sprawcy tego zdarzenia materiały tej sprawy trafią do sądu rodzinnego i nieletnich.

Każdy rowerzysta musi znać przepisy ruchu drogowego, aby wiedzieć jak musi zachowywać się na drodze. Wykroczenie, które najczęściej popełniają cykliści to jazda rowerem po chodniku przeznaczonym dla pieszych i przejeżdżanie przez przejścia dla pieszych. Nierzadkim widokiem są rowerzyści jadący obok siebie, czy też rowerzyści niekorzystający z istniejącej ścieżki rowerowej, która biegnie wzdłuż ulicy, którą się poruszają. Ustawa Prawo o Ruchu Drogowym w rozdziale trzecim zatytułowanym Ruch pojazdów wskazuje przepisy, które każdy rowerzysta musi znać. Warto odświeżyć wiedzę w tym zakresie i przypomnieć o zasadach bezpieczeństwa swoim dzieciom.

reklama
Potrącony na przejściu dla pieszych 14 – letni rowerzysta może mówić o dużym szczęściu? potrącenie Bartoszyce, Wiadomości

źródło: KWP

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
reklama

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Falisty
24 sierpnia 2022 10:55

Ale właśnie nasuwa się pytanie : dlaczego policja nic z tym nie robi? Dlaczego nie zwracają uwagi na takie sytuacje wręczając mandaty dla takich rowerzystów lub osób poruszających się hulajnogami? Szybko by się nauczyli.

Polecane
Ogłoszenia