8 C
Olsztyn
środa, 28 września, 2022
reklama

Jak zagospodarować szuflady w kuchni? Praktyczne porady

Materiał partneraJak zagospodarować szuflady w kuchni? Praktyczne porady
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Kuchnia to magiczne miejsce, w którym bardzo często przebywamy. Warto zadbać o przyjemność z korzystania z tego pomieszczenia. Komfort zapewnią nam odpowiednio zorganizowane szafki i szuflady, gdzie łatwo można znaleźć to, czego się potrzebuje. O czym należy pamiętać, projektując system organizacji wewnątrz mebli? Przeczytaj poniższy tekst, a dowiesz się, jak w szybki i łatwy sposób zaprowadzić porządek w kuchni. Inspirujące przykłady, zaskakujące rozwiązania i trafne wskazówki pomogą Ci stworzyć kuchnię Twoich marzeń. Zapraszamy do lektury.

Ogólne zasady

reklama

Kluczowe dla powodzenia gruntownych porządków jest przemyślane zaprojektowanie szuflad kuchennych, a  w szczególności ich głębokości. Dobrze jest choć w przybliżeniu znać ich przeznaczenie. Wykonana szafka na wymiar pozwoli optymalnie zagospodarować przestrzeń i znaleźć miejsce dla każdego sprzętu. Od góry warto zaplanować kilka węższych szuflad na podręczne sztućce, przybory do gotowania czy ściereczki. Przesuwając się w dół, wielkość szuflad powinna się zwiększać, by pomieścić cięższe pojemniki, naczynia, garnki oraz patelnie. Wiele praktycznych układów i konfiguracji odnajdziesz na stronie AboutDecor. Warto brać przykład z gotowych i sprawdzonych rozwiązań.

Jak zagospodarować szuflady w kuchni? Praktyczne porady

Organizacja szuflad od podstaw

reklama

Wnętrza szafek kuchennych powinny przede wszystkim odpowiadać Twoim przyzwyczajeniom i stylowi pracy. Wszystkie produkty, z których Ty i domownicy korzystacie każdego dnia, zawsze warto mieć pod ręką jak kawa, herbata, cukier oraz zioła. Aby zapobiec wietrzeniu aromatów, dobrym pomysłem jest zakupienie harmonijnego zestawu szczelnych pudełek lub puszek z gustownymi etykietkami. Wszelkie przyprawy i produkty sypkie możesz przechowywać w opisanych słoikach i pojemniczkach tworzących spójny zestaw w ulubionym stylu. Zyskasz optyczną harmonię i szybko wyszukasz istotne informacje o produkcie jak nazwa czy data ważności. Jeśli masz głębokie szuflady, doskonałym rozwiązaniem są wysuwane elementy, takie jak koszyki na prowadnicach czy przeszklenia. Dzięki nim w kilka sekund znajdziesz to, czego szukasz bez pozostawiania bałaganu w pozostałych częściach szuflady. To bardzo wygodne rozwiązanie, dzięki któremu nie musisz wysilać się, myszkując głęboko w szafce i nadwyrężać mięśni wyciągając gabarytowe lub ciężkie akcesoria. Jeden płynny ruch wystarczy, by wydobyć potrzebną rzecz.

Organizery

Szuflady kuchenne są miejscem, gdzie najszybciej pojawia się bałagan. Noże do krojenia mieszają się łyżkami, obieraczkami, praską do czosnku, foremkami i szpatułkami. Jak raz na zawsze zaprowadzić tam ład, skoro bałagan robi się szybciej niż porządek? Odnajdź najbardziej odpowiadające Twoim potrzebom i możliwościom pudełka oraz organizery. Mają one niezwykle mądrze rozplanowany układ. Specjalne separatory zapobiegają mieszaniu się przedmiotów, dzieląc szufladę na sektory. Większość z nich ma możliwość regulacji, a więc dopasowania do rozmaitych wielkości oraz kształtów przechowywanych rzeczy od pokrywek, chochli, tłuczków, wałków, po sztućce, sitka, przyprawy, bakalie, zioła i ciasteczka. Organizery do szuflad kuchennych dobierz do stylu, w jakim urządzona jest kuchnia. Masz do wyboru drewniane, metalowe lub plastikowe w pełnej gamie kolorystycznej. Wyprofilowane maty do szafek kuchennych oraz antypoślizgowe stojaki na talerze zmniejszają ryzyko rozsypania się produktów, ich stłuczenia lub uszkodzenia.

reklama

Jak zagospodarować szuflady w kuchni? Praktyczne porady

Systemy zamykania i otwierania

Kuchnia to miejsce mocno eksploatowane o różnych porach dnia i nocy, dlatego ze względu na pozostałych domowników i ich komfort, warto oprócz mechanizmu jezdnego, zakupić system hamowania i cichego domykania. Nowoczesne fronty bez uchwytów, które pokochali zwolennicy stylu minimalistycznego, gwarantują szybki i pełny dostęp do szuflad po ich delikatnym naciśnięciu.

Aby rozwiązać problem nie wysuwających się do końca szuflad oraz małej wytrzymałości, zainspiruj się najnowszym rozwiązaniem w kuchni – systemem tandembox. Jako jedyny umożliwia on całkowite wysuwanie oraz udźwig około 80 kg. Nie jest on najtańszy, ale tylko solidny system będzie gwarancją bezawaryjności i pełnej satysfakcji z użytkowania.

Szuflada narożna

Polecanym rozwiązaniem w przypadku niezagospodarowanych miejsc w kuchni, może okazać się szuflada narożna. Dobrze zaprojektowana konstrukcja daje duże możliwości przechowywania oraz szybkiego dostępu. Pełen wysuw zapewnia przejrzystość i bezproblemowe dojście do całej zawartości. Jest to lepsze rozwiązanie niż popularny magic corner, ponieważ posiada pełne dno, które zabezpiecza przed rozsypaniem się drobnych produktów po całej kuchni.

Dzięki zastosowaniu powyższych inspiracji sprawisz, że Twoja kuchnia będzie zawsze lśniła czystością i nienagannym porządkiem, a przygotowywanie posiłków, czy planowanie zakupów zajmie Ci o wiele mniej czasu.

Jak zagospodarować szuflady w kuchni? Praktyczne porady

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama