9 C
Olsztyn
wtorek, 4 października, 2022
reklama

Kolejny etap budowy centrum szermierki w Olsztynie

OlsztynKolejny etap budowy centrum szermierki w Olsztynie
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Coraz bardziej zaawansowane prace przy sportowym obiekcie powstającym przy Katolickim Zespole Edukacyjnym im. Świętej Rodziny. Właśnie został wmurowany kamień węgielny.

reklama

Warmińsko-Mazurskie Centrum Szermierki i Kultury Fizycznej to inwestycja realizowana przez Stowarzyszenie Świętej Rodziny. Powstaje przy ul. Wyszyńskiego, między dyskontem spożywczym a pobliskim kościołem.

Katolicki Zespół Edukacyjny współdziała z Uczniowskim Klubem Sportowym Hajduczek Olsztyn, który odnosi spore sukcesy na szermierczych planszach, poza tym z Uczniowskim Klubem Szachowym Kopernik oraz z AZS UWM, który prowadzi zajęcia z tenisa stołowego. W starania o powstanie obiektu włączył się Polski Związek Szermierczy, a dzięki temu inwestycja została uznana za strategiczną  przez restort sportu i turystyki.

reklama

– Wszystko wskazuje na to, że już niedługo Olsztyn wzbogaci się o kolejny obiekt – mówi prezydent Piotr Grzymowicz. – Uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego upamiętni budowę tego potrzebnego miastu centrum sportowego.

Kolejny hotel w Olsztynie zostanie wyburzony. Co powstanie w tym miejscu?

W obiekcie znajdzie się dziewięć plansz szermierczych do przeprowadzania treningów i rozgrywania turniejów, poza tym – na wyższej kondygnacji będzie – sala m.in. z boiskiem do siatkówki, koszykówki, tenisa czy badmintona. Dodatkowo, na kolejnym piętrze, ma się znaleźć zgodna z wymaganiami olimpijskimi sala tenisa stołowego.

reklama

W tym roku Katolicki Zespół Edukacyjny im. Świętej Rodziny w Olsztynie obchodzi 25-działalności. W sumie w placówkach uczy się ponad sześciuset uczniów.

źródło: UM Olsztyn

reklama
reklama
reklama
reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama