22 C
Olsztyn
czwartek, 20 czerwca, 2024
reklama

Właściciele stwierdzili że nie było ich “tylko” 40 min. Policjanci wybili szybę aby uratować pieska

OlsztynWłaściciele stwierdzili że nie było ich "tylko" 40 min. Policjanci wybili szybę...

30 stopni w cieniu – temperatura trudna do zniesienia na zewnątrz, a tym bardziej wewnątrz auta, w którym może być nawet dwukrotnie wyższa. Funkcjonariusze wybili tylną szybę auta, a wewnątrz znajdował się wycieńczony psiak. Pies został napojony i zaopiekowano się nim. Na miejsce zdarzenia przyszli właściciele, którzy najbardziej z całej sytuacji zmartwili się wybitą szybą. 66 i 63 letni właściciele stwierdzili że nie było ich “tylko” 40 min.

reklama

W sobotę (13.08.2022) w miejscowości Jeziorany do policjantów z ruchu drogowego podszedł zmartwiony przechodzień, który przekazał policjantom, że od około 20 min pies znajduje się w zamkniętym samochodzie marki Skoda, na parkingu. Na zewnątrz było 30 stopni w cieniu. Pojazd miał szczelnie zamknięte wszystkie szyby stojąc na parkingu w pełnym słońcu. Policjanci usiłowali odnaleźć właściciela auta, jednak w tamtym czasie okazało się to nieskuteczne. Funkcjonariusze wybili tylną szybę auta, w którym wewnątrz znajdował się wycieńczony czworonóg. Piesek został napojony i zaopiekowany. Na miejsce zdarzenia przyszli właściciele, którzy najbardziej z całej sytuacji zmartwili się wybitą szybą. 66 i 63 letni właściciele stwierdzili że nie było ich “tylko” 40 min. Pies został przekazany z powrotem dla właścicieli, natomiast za swoje zachowanie będą już tłumaczyć się przed sądem, który zbada wszelkie okoliczności zaistniałej sytuacji.

Apelujemy o rozsądek! Pozostawienie zwierzaka w aucie i uchylenie szyby nie pomaga, jeżeli na zewnątrz temperatura przekracza 30 stopni. Nie skazujmy naszych pupili na takie cierpienia. Pozostawienie psa w takiej sytuacji, może być zagrożeniem zdrowia, a nawet życia.

reklama

Zgodnie z ustawą o ochronie zwierząt znęcanie się nad zwierzęciem, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

Właściciele stwierdzili że nie było ich "tylko" 40 min. Policjanci wybili szybę aby uratować pieska pies Olsztyn, Wiadomości

źródło: KWP

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane