fbpx
5 C
Olsztyn
piątek, 7 października, 2022
reklama

Ewa pokonała raka. Po wypadku znów musi walczyć o zdrowie i życie

MrągowoEwa pokonała raka. Po wypadku znów musi walczyć o zdrowie i życie
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Na stronie siepomaga.pl trwa zbiórka na roczny turnus rehabilitacyjny dla kobiety, która w wyniku wypadku doznała rozległego urazu mózgowo-czaszkowego. Dwa lata wcześniej pokonała nowotwór.

Ewa pokonała raka

reklama

Ewa Szmigiel ma 54 lata i pochodzi z Mrągowa w województwie warmińsko-mazurskim. Dwa lata temu, podczas pandemii, rozpoznano u niej nowotwór złośliwy piersi. Przeszła operację chirurgiczną, chemioterapię i leczenie i wygrała tę nierówną walkę. Wydawało się, że rodzina przeszła już najgorsze.

Nieszczęśliwy wypadek

reklama

Państwo Szmigiel zdecydowali się przeprowadzić do nowego domu. Oboje bardzo się z tego cieszyli. Niestety, już czwartego dnia od przeprowadzki wydarzyło się nieszczęście.

Ewa, najprawdopodobniej chcąc nasmarować bolące ramię, wstała w nocy i spadła ze schodów tak niefortunnie, że doznała poważnego i rozległego urazu mózgowo-czaszkowego. Przeszła trzy operacje chirurgiczne, w tym jedną ratującą życie. Lekarze, aby ratować kobietę, podjęli decyzję o usunięciu części mózgu i czaszki.

Znana posłanka Koalicji Obywatelskiej przeszła operację nowotworu w Olsztynie
reklama

Ewa spędziła w szpitalu ponad miesiąc, 20 dni była w śpiączce z uwagi na ostrą niewydolność oddechową.

Ewa wymaga rehabilitacji

Skutki tak rozległego urazu są jednak poważne. Kobieta pod okiem rehabilitantów musi na nowo uczyć się chodzić i poznawać świat. Czeka ją jeszcze długa droga do sprawności i samodzielności: wiele turnusów rehabilitacyjnych, terapii bezpośredniej i pobytów w ośrodkach opiekuńczo-rehabilitacyjnych. Wymaga wsparcia medycznego i finansowego.

Na szczęście w tak trudnych chwilach może liczyć na wsparcie rodziny i Fundacji VOTUM, która na stronie siepomaga.pl założyła zbiórkę na roczny turnus rehabilitacyjny dla „wspaniałej mamy i babci”, jak piszą o Ewie jej dzieci, Nela i Alek. Zebrano już ponad 20 tysięcy złotych, celem jest prawie dziesięć razy tyle.

Utopić raka? Kamil Łebek popłynie dla dzieci z nowotworem, wesprze go Mazurska Służba Ratownicza

Link do zbiorki: Ewa pokonała raka, a teraz znów musi walczyć o zdrowie i życie!

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama