14 C
Olsztyn
poniedziałek, 26 września, 2022
reklama

Utrudnienia dla kajakarzy i wędkarzy. Rusza koszenie dna Łyny

OlsztynUtrudnienia dla kajakarzy i wędkarzy. Rusza koszenie dna Łyny
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Od soboty planowane jest rozpoczęcie mechanicznego koszenia dna rzeki Łyny, które obejmie odcinek pomiędzy Olsztynem a Bartągiem – zapowiedziały Wody Polskie. Prace mogą powodować utrudnienia dla kajakarzy i wędkarzy.

reklama

Pierwszy etap prac obejmuje fragment rzeki od ul. Kalinowskiego do ul. Niepodległości w Olsztynie. W ciągu kolejnych dni będą prowadzone one na odcinku od Olsztyna do Bartąga w gminie Stawiguda. Potrwają około dwóch tygodni.

Wody Polski przypominają, że może to powodować utrudnienia dla kajakarzy i wędkarzy.

reklama

„Na odcinku rzeki objętym koszeniem pracować będzie łódź kosząca, dlatego należy zachować szczególną ostrożność” – podano w komunikacie.

W kilku miejscach w poprzek koryta rzeki zostaną założone tzw. przetamowania w celu zatrzymania i zebrania wykoszonej roślinności dennej spływającej z nurtem.

Śnięte ryby w powiecie olsztyńskim. Pilny apel PZW!
reklama

Ostatnia z takich opasek znajdować się będzie na wysokości mostu w ciągu ul. Niepodległości w Olsztynie. Niewielkie ilości skoszonej roślinności mogą dopłynąć na wysokość Starego Miasta.

„Skoszona roślinność zostanie w miejscu przetamowania wybrana na brzeg i składowana kilka dni w celu odsączenia a następnie wywiezienia” – wskazały Wody Polskie.

Jest to drugie koszenie dna Łyny w tym roku, poprzednie odbyło się pod koniec czerwca. Ma to zapewnić swobodny spływ wody w rzece i zapewnić naturalny odpływ wód z lokalnych rowów melioracyjnych.

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama
reklama
×