5 C
Olsztyn
czwartek, 25 kwietnia, 2024
reklama

Jak wybrać podkaszarkę do Twojego ogrodu?

Materiał partneraJak wybrać podkaszarkę do Twojego ogrodu?

Chociaż na przełomie stycznia i lutego raczej nie zaprzątamy sobie głowy wiosenno-letnimi pracami ogrodowymi, początek roku to doskonały moment na uzupełnienie braków sprzętowych w garażu. To właśnie na początku roku wiele sklepów internetowych oferuje bardziej atrakcyjne ceny niż w sezonie, a wyboru można dokonywać ze spokojem, bez presji tego, że przydomowy ogród w międzyczasie zarasta. Jak wybrać idealną podkaszarkę do ogrodu, która stanie się doskonałym uzupełnieniem tradycyjnej kosiarki?

reklama

Podkaszarka elektryczna czy akumulatorowa – co lepsze?

Przede wszystkim warto krótko wyjaśnić, czym w ogóle jest podkaszarka. Najprościej można ją opisać jako przenośne urządzenie, służące do koszenia trawy w trudno dostępnych miejscach, do których dotarcie tradycyjną kosiarką byłoby trudne lub wręcz niemożliwe. Do takich miejsc zaliczamy na przykład wąskie alejki, miejsca pod krzewami i drzewkami ozdobnymi, a także obszary przy krawężnikach, płotach czy żywopłotach.

W większości przypadków naturalnym wyborem na tym polu jest podkaszarka wyposażona w silnik elektryczny, który napędza mechanizm tnący. W tej  kategorii można wybierać spośród dwóch modeli:

reklama
  • podkaszarka elektryczna przewodowa – jest to, jak sama nazwa wskazuje, model wyposażony w przewód, umożliwiający podłączenie urządzenia do źródła zasilania. Główną zaletą takiej podkaszarki jest prosta i wygodna obsługa, stosunkowo mała waga i niska cena. Jednak model ten znajdzie zastosowanie tylko w miejscach, które mają dostęp do sieci elektrycznej.
  • podkaszarka akumulatorowa – w tym przypadku mamy do czynienia ze sprzętem, który posiada wbudowany akumulator. To właśnie on jest bezpośrednim źródłem zasilania silnika elektrycznego. Naturalnie takie rozwiązanie zapewnia całkowitą mobilność oraz wygodę użytkowania (brak plączącego się przewodu). Jedynym mankamentem jest konieczność regularnego ładowania baterii.

Kosa spalinowa – kiedy będzie dobrym rozwiązaniem?

Powyższe urządzenia są przeznaczone do podstawowych prac ogrodowych i dla wielu osób będą odpowiednim zakupem. Warto jednak mieć świadomość tego, że na rynku dostępna jest również kosa spalinowa. Jest to urządzenie z wyglądu przypominające podkaszarkę, jednak wyposażone w silnik spalinowy, dzięki któremu dysponuje znacznie większą mocą. Kosa spalinowa jest sprzętem zapewniającym całkowitą mobilność, jednak cięższym i nieco trudniejszym w obsłudze.

Urządzenia tego typu przeznaczone są do pielęgnowania zaniedbanych, mocno zarośniętych trawników i rozległych powierzchni. Kosa spalinowa będzie dla Ciebie świetną opcją, jeśli musisz uporządkować ogród zarośnięty chwastami i wysokimi, grubymi źdźbłami traw.

Najlepsze podkaszarki w sklepie Krysiak

Niezależnie od tego, jakie urządzenie planujesz kupić, pamiętaj, by korzystać wyłącznie z ofert uznanych, renomowanych sklepów. Przykładem może tu być sklep internetowy Krysiak. Kosa spalinowa na stronie krysiak.pl, taka jak Lider Plus TMK521-4W1 czy Faworyt Pro KS52 z pewnością spełni Twoje oczekiwania.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia