fbpx
-3 C
Olsztyn
sobota, 2 grudnia, 2023
reklama
reklama

Jaka czeka nas w weekend? Prognoza pogody dla Warmii i Mazur

WiadomościJaka czeka nas w weekend? Prognoza pogody dla Warmii i Mazur

Na Warmii i Mazurach czeka nas kolejny gorący weekend, temperatura sięgać będzie 31-33 stopni Celsjusza. Od niedzieli ma już być chłodniej, ale przelotne opady deszczu z burzami, czasem nawet z gradem, mogą pojawić się także w weekend.

reklama

W całym regionie obowiązują ostrzeżenia drugiego stopnia przed upałami, a dla powiatu iławskiego, nowomiejskiego, elbląskiego i Elbląga – także ostrzeżenie pierwszego stopnia o burzach z gradem.

Prognozy na piątek zakładają przelotne deszcze i burze, zwłaszcza w południowej części regionu. W czasie burz przewidywane są porywy wiatru do 70 km/h, a opady w pojedynczych miejscach sięgnąć mogą 20 mm. Temperatura ma wynieść od 30 do 33 stopni Celsjusza.

reklama

W nocy z piątku na sobotę przewiduje się delikatny spadek temperatury, około 17-20 stopni C. Mogą wystąpić kolejne deszcze i burze z pokłosiem.

Olsztyn przygotowany na nadchodzącą zimę?

Wejście w sobotę przyniesie umiarkowane i duże zachmurzenie, z opadami deszczu i burzami w wielu lokalizacjach, szczególnie w części zachodniej i centralnej regionu. W czasie burz możliwe są opady do 40 mm i wiatr o sile do 80 km/h. Temperatura maksymalna wyniesie od 28 do 31°C.

reklama

W niedzielę ma być zachmurzenie, z pojedynczymi deszczami i burzami, w czasie których opady będą umiarkowane. Wiatr będzie słaby do umiarkowanego z kierunków zachodnich, a temperatura wyniesie maksymalnie od 23 do 28°C.

źródło: PAP

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia
Olsztyn przygotowany na nadchodzącą zimę?
Olsztyn przygotowany na nadchodzącą zimę?