12 C
Olsztyn
sobota, 1 października, 2022
reklama

Jaka czeka nas w weekend? Prognoza pogody dla Warmii i Mazur

WiadomościJaka czeka nas w weekend? Prognoza pogody dla Warmii i Mazur
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Na Warmii i Mazurach zapowiada się kolejny weekend z upałami sięgającymi 31-33 stopni Celsjusza, ale od niedzieli nie będzie już tak gorąco – wynika z prognozy IMGW. Spodziewane są przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem.

reklama

W całym regionie obowiązują do soboty ostrzeżenia drugiego stopnia przed upałami, a dla powiatu iławskiego, nowomiejskiego, elbląskiego i Elbląga również ostrzeżenie pierwszego stopnia o burzach z gradem.

Na piątek prognozowane jest zachmurzenie małe i umiarkowane, na zachodzie regionu w drugiej połowie dnia okresami wzrastające do dużego z możliwością wystąpienia przelotnych opadów deszczu i burz. W czasie burz może spaść do około 20 mm deszczu, lokalnie możliwy grad, a wiatr w porywach może osiągać do 70 km/h. Temperatura maksymalna od 30 do 33 st. C.

Służby meteorologiczne wydały ostrzeżenie o silnych opadach deszczu
reklama

W nocy z piątku na sobotę zachmurzenie małe i umiarkowane, na zachodzie okresami duże z przelotnymi opadami deszczu i burzami, początkowo także z gradem. W czasie burz opady do około 20 mm i możliwe porywy wiatru do 70 km/h. Temperatura minimalna 17-20 st. C.

W sobotę w woj. warmińsko-mazurskim ma być zachmurzenie umiarkowane i duże, jedynie na wschodzie okresami małe. Miejscami, zwłaszcza na zachodzie i w centrum województwa, przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem. W czasie burz wiatr w porywach do około 80 km/h i opady do 40 mm. Temperatura maksymalna od 28 do 31 st. C.

reklama

Na niedzielę synoptycy przewidują zachmurzenie przeważnie duże. Miejscami przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem. W czasie burz opady okresami o natężeniu umiarkowanym. Temperatura minimalna w nocy – od 17 do 19 st. C., w ciągu dnia temperatura maksymalna od 23 st. C na zachodzie do 28 st. C na wschodzie regionu. Wiatr słaby, okresami umiarkowany i porywisty, z kierunków zachodnich. W czasie burz możliwe porywy do 80 km/h – informuje IMGW.

Kolejne ostrzeżenie pogodowe dla Olsztyna!

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama