13 C
Olsztyn
środa, 28 września, 2022
reklama

Robi się niebezpiecznie? Rosja rozmieściła w Kaliningradzie pociski hipersoniczne Kindżał

WiadomościRobi się niebezpiecznie? Rosja rozmieściła w Kaliningradzie pociski hipersoniczne Kindżał
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Rosja rozmieściła w Kaliningradzie swoje trzy najnowocześniejsze rakiety – pociski hipersoniczne Kindżał; zostały one tam dostarczone przez myśliwce MiG-31, które według rosyjskiego resortu obrony mają być w stałej gotowości bojowej – podała w czwartek amerykańska agencja Associated Press.

reklama

Według rosyjskiej armii Kindżał ma zasięg do 2 tys. km i leci z 10-krotną szybkością dźwięku, jest zatem trudny do przechwycenia.

Dowództwo sił powietrznych Ukrainy przyznało, że armia ukraińska nie dysponuje zasobami obrony przeciwlotniczej, które mogłyby skutecznie przeciwstawiać się Kindżałom.

reklama

Wojska rosyjskie użyły ostatnio tych rakiet na początku sierpnia w ataku obwód winnicki, w sumie od początku inwazji na Ukrainę odnotowano tylko kilka przypadków zastosowania pocisków tego typu, a Rosjanie starają się je wykorzystywać wyłącznie przeciw nadzwyczaj ważnym celom – ogłosiło dowództwo sił powietrznych Ukrainy.

Rząd zapowiada zbudowanie zapory perymetrycznej na granicy Warmii i Mazur z Obwodem Kaliningradzkim

O użyciu pocisków Kindżał w atakach na Ukrainę poinformowano po raz pierwszy w marcu. Celem był wówczas podziemny magazyn rakiet i amunicji lotniczej w Delatynie w obwodzie iwanofrankowskim na zachodzie kraju.

reklama

 

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama

5 KOMENTARZY

5 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama