fbpx
5 C
Olsztyn
piątek, 7 października, 2022
reklama

Policjant gonił go przez parking samochodowy, następnie przez supermarket. Ukrył się między wieszakami

MrągowoPolicjant gonił go przez parking samochodowy, następnie przez supermarket. Ukrył się między...
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Zawód policjanta uczy czujności i umiejętności szybkiego wyciągania wniosków. Będąc policjantem inaczej obserwuje się otoczenie, zauważa się rzeczy, zachowania, na które większość osób nie zwróciłoby uwagi. Mrągowski policjant w czasie wolnym od służby ujął sprawcę kradzieży sklepowej.

reklama

W czwartek (11.08.2022r.) dwóch mrągowskich policjantów robiło zakupy w jednym ze sklepów na terenie Mrągowa. Gdy stali przy kasie, uwagę jednego z funkcjonariuszy zwrócił mężczyzna, który wychodził ze sklepu z wypchanym plecakiem. Policyjne doświadczenie podpowiedziało, że coś jest nie tak, ponieważ mężczyzna zachowywał się dziwnie, był pobudzony. Funkcjonariusz zapytał kasjerkę, czy ta osoba zapłaciła za towar, a gdy się dowiedział, że nie, podjął decyzję, żeby go zatrzymać i dowiedzieć się, co było powodem jego nietypowego zachowania. Jednak mężczyzna, w momencie, kiedy zorientował się, że ktoś się nim zainteresował zaczął uciekać. Policjant gonił go przez parking samochodowy, następnie przez supermarket, gdzie sprawca wbiegł jednym wejściem, a wybiegł drugim. W międzyczasie odrzucił on swój plecak. Policjant przekazał plecak drugiemu mrągowskiemu funkcjonariuszowi, który był razem z nim, aby go pilnował, a sam dalej gonił uciekającego mężczyznę, wydając polecenia do zatrzymania się, jednak bezskuteczne. Gdy stracił go z pola widzenia osoby postronne wskazały funkcjonariuszowi, że wbiegł on do jednego ze sklepów odzieżowych. Gdy policjant wszedł do sklepu mężczyzna ukrywał się między wieszakami z ubraniami. Był cały czas agresywny, pobudzony, próbował dalej uciekać. Policjant ujął go, umiejętnie obezwładnił, jednak mężczyzna ciągle usiłował się wyrwać, wobec czego dołączył do nich drugi funkcjonariusz. Następnie przekazali ujętego mężczyznę patrolowi policji, który przyjechał na miejsce. Okazało się, że ukradł on ze sklepu między innymi plecak, do którego spakował inne akcesoria na łączną kwotę ok 1000 złotych.

Synek razem z mamusią ukradli rower

Po raz kolejny policyjny nos i profesjonalne umiejętności przyczyniły się do ujęcia sprawcy kradzieży przez mrągowskich policjantów w czasie wolnym od służby. Cechy charakteru i umiejętności, które nabywa się w służbie w policji sprawiają, że bardzo szybko analizuje się sytuacje i równie szybko podejmuje decyzje. Mimo, iż po skończonej służbie funkcjonariusze odwieszają mundur do szafy nadal nie tracą czujności i chęci pomagania.

reklama

źródło: KWP

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama