9 C
Olsztyn
poniedziałek, 3 października, 2022
reklama

Anna Kawa powołana do Kadry Narodowej Juniorów Polskiego Związku Szachowego

OlsztynAnna Kawa powołana do Kadry Narodowej Juniorów Polskiego Związku Szachowego
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Anna Kawa podopieczna Fundacji Szalony Krasnolud, zawodniczka LZS CKTiS Biskupiec, 17.05.2022 roku otrzymała powołanie do Kadry Narodowej Juniorów Polskiego Związku Szachowego.

reklama

Ania otrzymała również zaproszenie do wzięcia udziału w sesji Młodzieżowej Akademii Szachowej PZSzach zaplanowanej w dniach 5-10.06.2022 roku w COS Zakopane.

Ojcami sukcesu tej czternastoletniej mieszkanki stolicy Warmii, Wicemistrzyni Polski Juniorek w Szachach 2022, są Tomasz Kupryjaniuk (trener Ani) oraz Paweł Orłowski (kierownik sekcji szachowej LZS CKTiS Biskupiec), którzy dbają o doskonałe przygotowanie tej młodej zawodniczki oraz wspierają ją w spełnianiu szachowych marzeń.

reklama

W dniach 7-14.05.2022 roku w Serwach koło Augustowa miały miejsce Mistrzostwa Polski Juniorów w szachach (klasycznych), rozgrywane w ramach XXVIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Podlaskie 2022. W turnieju wzięło udział po 52 zawodniczek i zawodników w dwóch kategoriach wiekowych – do lat 12 i do lat 14. Warmię i Mazury reprezentowało łącznie 8 osób, w tym pięć dziewcząt i trzech chłopców.

Relacja z Mistrzostw Polski Juniorów w Szachach Szybkich i Błyskawicznych

Tytuł Wicemistrzyni Polski Juniorek Młodszych w Szachach 2022 w grupie dziewcząt do lat 14 wywalczyła Ania Kawa z Olsztyna, podopieczna Fundacji Szalony Krasnolud, zawodniczka LZS CKTiS Biskupiec. Ania, która nie przegrała żadnej z 9 partii (odnotowała 5 zwycięstw i 4 remisy), zajęła I. miejsce wśród dziewcząt z rocznika 2008 i wywalczyła automatyczny awans na przyszłoroczne Mistrzostwa Polski Juniorek do lat 16. Ania uczyniła także kolejny krok w kierunku tytułu kandydata na mistrza, dorzucając do swojej „jedynki” drugiego plusa, potwierdziła I. klasę sportową, wzbogaciła się o 73 oczka w rankingu Światowej Federacji Szachowej FIDE oraz 7 punktów Systemu Sportu Młodzieżowego. Więcej na ten temat w naszym artykule: Anna Kawa z Olsztyna Wicemistrzynią Polski Juniorek w Szachach 2022

reklama
reklama
reklama
reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama