fbpx
5 C
Olsztyn
piątek, 7 października, 2022
reklama

Nowi funkcjonariusze zasilili szeregi warmińsko-mazurskiej Policji

OlsztynNowi funkcjonariusze zasilili szeregi warmińsko-mazurskiej Policji
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Nowi funkcjonariusze zasilili szeregi warmińsko-mazurskiej Policji. Tym razem służyć wiernie Narodowi uroczyście ślubowało 16 funkcjonariuszy. Proces rekrutacji trwa i jest skutecznie realizowany, a liczba chętnych do podjęcia służby w Policji na Warmii i Mazurach oraz spadek liczby wakatów wyraźnie pokazują, że możliwość służby w Policji cieszy się dużym zainteresowaniem.

reklama

We wtorek (09.08.2022r.) w sali Oddziału Prewencji Policji w Olsztynie odbyło się uroczyste, ślubowanie nowo przyjętych funkcjonariuszy.

„Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję: służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia…” – te słowa za swoim szefem powtórzyło grono nowych policjantów z Warmii i Mazur.

reklama

W gronie 16 przyjętych policjantów jest 7 kobiet. Po ślubowaniu nowi funkcjonariusze odbędą szkolenie w jednej ze szkół policji, po którego zakończeniu wrócą do swoich jednostek: OPP w Olsztynie (5), KMP w Elblągu (2), KPP w Bartoszycach (2), KPP w Ełku (1), KPP w Kętrzynie (2), KPP w Lidzbarku Warmińskim (1), KPP w Ostródzie (1), KPP w Szczytnie (2).

Zginął na służbie. Młodszy aspirant Marek Cekała podjął pościg za trzema bandytami

reklama

źródło: KWP

reklama
reklama
reklama
reklama

3 KOMENTARZY

3 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama