14 C
Olsztyn
poniedziałek, 26 września, 2022
reklama

Trzylatek uciekł z ośrodka wczasowego i nie dawał się złapać

IławaTrzylatek uciekł z ośrodka wczasowego i nie dawał się złapać
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Z ośrodka wczasowego w okolicach Iławy (woj. warmińsko-mazurskie) do lasu uciekł trzyletni chłopiec. Świadkowie, którzy zauważyli, że dziecko błąka się po lesie próbowali go złapać – bezskutecznie, bo maluch wyrywał się im i uciekał. Dziecko trafiło do ojca dzięki świadkowi, który szedł za chłopcem.

reklama

Trzylatek przebywał w ośrodku wypoczynkowym w okolicach Iławy z ojcem. Tata bawił się z synem przed domkiem wypoczynkowym i zostawił chłopca tylko na czas skorzystania z toalety. Gdy wyszedł przed domek synka już nie było.

Dziecko wyszło za teren ośrodka i poszło do lasu. Tam chłopca zauważyły przypadkowe osoby, które próbowały nawiązać z nim kontakt. Dziecko uciekało. Próby złapania chłopca też się nie udawały, dlatego świadkowie zaalarmowali policję i szli za chłopcem.

10-letnia dziewczynka wybrała się sama, bez wiedzy rodziny na wakacyjną wyprawę pociągiem
reklama

„W tym samym czasie ojciec szukał syna w ośrodku, a kiedy go nie znalazł zaalarmował policję” – poinformowała oficer prasowa policji w Iławie Joanna Kwiatkowska. Policjanci wskazali ojcu miejsce, w którym jest jego synek, a tata dotarł tam i zabrał malca.

Kwiatkowska przyznała, że ośrodek, z którego uciekł chłopiec położony jest nad jeziorem Jeziorak, do którego prowadzi stroma skarpa. Z drugiej strony miejsce to otaczają lasy. „Dziękujemy świadkowi, że podążał za chłopcem, bo teren ten jest trudny i niebezpieczny dla tak małych dzieci” – podkreśliła policjantka.

reklama

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama
reklama
×