-5 C
Olsztyn
środa, 6 grudnia, 2023
reklama
reklama

Przetarg na remont wieży do powtórki

OlsztynPrzetarg na remont wieży do powtórki

Nie będzie wyboru wykonawcy w niedawno zakończonym przetargu na naprawę zwieńczenia wieży olsztyńskiego ratusza. Postępowanie zostało unieważnione.

reklama

Komisja konkursowa, która została powołana do rozstrzygnięcia przetargu, orzekła, że oferent popełnił błąd formalny. Dlatego procedura będzie musiała zostać powtórzona.

– Jeśli nie będzie odwołania od tej decyzji, ponowny przetarg powinien zostać ogłoszony na przełomie sierpnia i września – mówi Andrzej Skonieczny z Wydziału Inwestycji Miejskich Urzędu Miasta Olsztyna.

reklama

Do uszkodzenia iglicy wieńczącej wieżę oraz kuli wraz z wiatrową chorągiewką doszło pod koniec lutego. Przyczyniły się do tego porywiste podmuchy wiatru. Uszkodzone elementy niebezpiecznie zwisały ok. 60 metrów nad ziemią. Ich demontaż wymagał specjalistycznej interwencji.

Tuż po demontażu zwieńczenia wieży zostało zlecone przygotowanie specjalnego programu naprawczego. Dokument opisuje m.in. co pierwotnie mogło doprowadzić do uszkodzenia iglicy. Specjaliści wskazali, że to przede wszystkim zbytnie uszczelnienie miedzianej kuli od spodu oraz brak odizolowania stalowych elementów od miedzianych, co – w wilgotnym środowisku – miało wpływ na ich korodowanie. Dodatkowo element obrotowy chorągiewki wiatrowej, wykonany pierwotnie w formie łożyska kulkowego, okazał się nietrwały w długotrwałym użytkowaniu w warunkach zewnętrznych.

reklama

źródło: UM Olsztyn

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
reklama

2 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
qweqqw
9 sierpnia 2022 17:44

Ten kto miał wygrać zapomniał zgłosić się do przetargu?

nikt ważny
9 sierpnia 2022 17:46

Za tanio? Co to za błąd formalny?

Polecane
Ogłoszenia