fbpx
-1 C
Olsztyn
poniedziałek, 5 grudnia, 2022
reklama

IMGW: w weekend w regionie możliwe deszcze i burze

WiadomościIMGW: w weekend w regionie możliwe deszcze i burze

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Po upalnym piątku, na resztę weekendu synoptycy IMGW prognozują dla woj. warmińsko-mazurskiego spadek maksymalnych temperatur do 22-24 stopni Celsjusza. Miejscami możliwe są przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem.

W piątek w ciągu dnia ma być bezchmurnie lub zachmurzenie małe, wieczorem na zachodzie wzrastające do umiarkowanego i dużego. Temperatura maksymalna od 28 st. C na północnym wschodzie do 34 st. C na południowym zachodzie.

Synoptycy przewidują, że w nocy z piątku na sobotę zachmurzenie będzie umiarkowane i duże. Miejscami możliwe są przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem. Prognozowana wysokość opadów, głównie w czasie burz i na zachodzie województwa, lokalnie do 30 mm. Temperatura minimalna od 15 st. C na zachodzie do 19 st. C na wschodzie. Wiatr słaby, okresami umiarkowany i porywisty, podczas burz możliwe porywy do 70 km/h.

Prognoza pogody na 17 i 18 października

W sobotę zachmurzenie umiarkowane i duże. Stopniowo od zachodu województwa coraz większe rozpogodzenia. Okresami przelotne opady deszczu, miejscami i głównie na wschodzie także burze, lokalnie z gradem. Prognozowana wysokość opadów, głównie w czasie burz, lokalnie do 20 mm. Temperatura maksymalna od 19 st. C do 22 st. C. Wiatr na ogół umiarkowany, okresami porywisty, w czasie burz możliwe porywy do 65 km/h.

Na niedzielę IMGW prognozuje na Warmii i Mazurach zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 21 st. C do 24 st. C. Wiatr słaby, północno-zachodni i północny.

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze