reklama
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Jak działa pulsoksymetr? Czy warto mieć go w domu?

Materiał zewnętrznyJak działa pulsoksymetr? Czy warto mieć go w domu?

Pulsoksymetr to stosunkowo niewielkie urządzenie, które służy do pomiaru zawartości tlenu we krwi. Pierwotnie był wykorzystywany przede wszystkim w szpitalach i placówkach medycznych, ale dzisiaj równie często można go znaleźć również w wyposażeniu domowym. Pulsoksymetr jest doskonałym uzupełnieniem domowej apteczki dla osób, które zmagają się z problemami układu oddechowego oraz krążenia. Dowiedz się, jak dokładnie działa pulsoksymetr i korzystając z naszych wskazówek, wybierz dla siebie odpowiedni. Zapraszamy!

Jak konkretnie działa pulsoksymetr? Co to za urządzenie?

reklama

Pulsoksymetr to bardzo inteligentne urządzenie elektroniczne. Jego głównym zadaniem jest pomiar saturacji krwi. Pulsoksymetr mierzy stopień tego, jak czerwone krwinki pochłaniają promieniowanie. W ten właśnie sposób oblicza później nasycenie krwi tlenem, widoczny dla użytkownika wynik jest z reguły podawany w procentach.

Chociaż mogłoby się wydawać, że pulsoksymetr to bardzo skomplikowane urządzenie, tak naprawdę w przypadku modeli dostosowanych do domowego użytku, może przyjmować bardzo kompaktową wersję. Z tego też względu sprawdzi się idealnie do przechowywania w każdej szafce, a w wyjątkowych przypadkach nawet w torebce! Decydując się na wysokiej jakości pulsoksymetr, na przykład ze sklepu medycznego Mega Medic, łatwo pomierzysz ilość tlenu we krwi, bez konieczności udawania się do szpitala, czy do innej placówki medycznej.

Jak działa pulsoksymetr? Czy warto mieć go w domu?
reklama

Jaki pulsoksymetr najlepiej wybrać? Poznaj różne rodzaje tego urządzenia

Jeżeli pulsoksymetr będziesz kupować po raz pierwszy, musisz zastanowić się nad tym, jaki konkretnie najlepiej wybrać. Nie da się ukryć, że największą popularnością cieszą się przede wszystkim bardzo kompaktowe pulsoksymetry medyczne napalcowe. Wynika to oczywiście z tego, że ich użycie jest banalnie proste. Takie urządzenie wystarczy założyć na palec, a samo badanie nie zajmuje nawet zbyt wiele czasu. Opisywane modele są wyposażone w czytelne wyświetlacze, dzięki którym z kolei zapoznania się z wynikami badań nie stanowi żadnego problemu. Pulsoksymetry napalcowe zakłada się na palec wskazujący.

reklama

Szukając dla siebie lub dla kogoś bliskiego pulsoksymetru możesz zdecydować się także na bardzo nowoczesny zegarek z paskiem. To kolejny z tych produktów, po który współcześni użytkownicy sięgają niezwykle często. Taki zegarek nie dość, że pięknie się prezentuje, to jeszcze, właśnie — posiada wbudowany pulsoksymetr. Łatwo więc można zauważyć, że mamy tutaj do czynienia z produktem 2w1, czyli z eleganckim, a zarazem bardzo funkcjonalnym dodatkiem.

Odrębną kategorię stanowią z kolei pulsoksymetry stacjonarne. To właśnie te egzemplarze można najczęściej spotkać w szpitalach i placówkach medycznych. Takie pulsoksymetry są o wiele większe, ale też umożliwiają także np. pomiar ciśnienia, czy oddechu. Dodatkowo niektóre z nich pozwalają nawet na sprawdzenie tego, w jaki sposób jest ułożona rurka wewnątrztętnicza.

Zakup pulsoksymetru stanowi obowiązek przede wszystkim dla osób, które przewlekle chorują, a tym samym wymagają stałej opieki. Te urządzenia są także przydatne dla chorób układu oddechowego, czy sercowo-naczyniowego.

O obecność pulsoksymetrów w swoich domach muszą zadbać także te osoby, które na co dzień zmagają się z cukrzycą i nadciśnieniem. Pulsoksymetr to bardzo uniwersalny sprzęt, który jest wykorzystywany zarówno podczas hospitalizacji najmłodszych, jak i osób starszych. Zbyt niskie wyniki mogą informować o zagrożeniu niedotlenieniem, dlatego też przeprowadzanie takich pomiarów jest niezwykle istotne.

reklama

Imprezy w Olsztynie

reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama
×