22 C
Olsztyn
wtorek, 23 lipca, 2024
reklama

Kolejni ochotnicy rozpoczęli szkolenie w 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej

BraniewoKolejni ochotnicy rozpoczęli szkolenie w 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej

Ponad 90 ochotników rozpoczęło szkolenie podstawowe w 4. Brygadzie Obrony Terytorialnej na Warmii i Mazurach. Szkolenie odbywa się w obiektach szkoleniowych w Braniewie – poinformował w sobotę szer. Krzysztof Fedak z brygady.

reklama

W pierwszym dniu ochotnicy uzupełniali dokumentację, pobierali umundurowanie z magazynu i przystąpili do sprawdzianu z wychowania fizycznego.

18-letni Bartosz Pepliński z Elbląga, który właśnie rozpoczął szkolenie, powiedział, że decyzja o wstąpieniu do WOT była dla niego nagła, ale czuje w sobie motywację i wiadomo, że nie można się załamywać. Wśród takich ochotników są zarówno osoby młode, szczególnie uczniowie szkół średnich i studenci, jak i ci, którzy mają już więcej doświadczenia, np. 44-letnia Dominika Klaus z Olsztyna, dla której to już drugie spotkanie z Brygadą Obrony Terytorialnej.

reklama

Nowi terytorialsi będą zdobywali wiedzę i umiejętności niezbędne do służby wojskowej podczas szesnastodniowego intensywnego szkolenia. Szkolenie zakończy pętla taktyczna, a uroczysta przysięga będzie uroczystym zwieńczeniem całego procesu.

W zeszłą sobotę ponad 80 żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej złożyło przysięgę wojskową w ramach projektu “Wakacje z WOT”. Uroczystość odbyła się w Ełku w obecności ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka. 13 sierpnia kolejna grupa odbyła przysięgę w Bramwiewie.

Źródło: PAP

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane