-3 C
Olsztyn
niedziela, 5 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Minister Poboży w WSPol w Szczytnie: od 7 lat skutecznie modernizujemy polską policję

SzczytnoMinister Poboży w WSPol w Szczytnie: od 7 lat skutecznie modernizujemy polską...

Od 7 lat skutecznie modernizujemy polską policję; w latach 2022-2025 do wszystkich służb podległych MSWiA zostanie przekazanych 10 mld zł z tego 6,5 mld zł do policji – powiedział w środę wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji Błażej Poboży.

reklama

„To ogromna sprawa, bo mam poczucie, że bezpieczeństwo Polaków nie ma swojej ceny. Dobrze, że odpowiednio wcześnie to dostrzegliśmy i (…) ma to znaczenie, gdy słyszymy że m.in. z środków programu modernizacji zostanie odtworzonych 250 posterunków policji w małych miejscowościach w całej Polsce”- powiedział wiceminister SWiA Błażej Poboży, który uczestniczył w Święcie Policji w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie.

Dodał, że „dzięki odtwarzaniu posterunków, policjant zawsze będzie blisko obywatela, co zwiększy poczucie bezpieczeństwa zarówno w wymiarze narodowym jak i lokalnym”. Podsekretarz stanu w MSWiA wręczył medale „Za długoletnią służbę”, medal za Zasługi dla Policji oraz odznaki „Zasłużony Policjant”.

reklama

Poboży podziękował w dniu Święta Policji polskim funkcjonariuszom i pracownikom cywilnym polskiej policji za „codzienny, ogromny wkład zapewniania bezpieczeństwa wszystkim obywatelom naszego państwa”

„W tym roku dla szkoły to święto jest szczególne z uwagi na nominację generalską komendant-rektor Iwony Klonowskiej. Jest trzecią kobietą w historii polskiej policji, która przystąpiła do tego elitarnego korpusu. To także wyjątkowy dzień i wyjątkowa chwila dla wszystkich, którzy zostali dziś odznaczeni odznaczeniami państwowymi przyznanymi przez Prezydenta, jak i odznaczeniami przyznanymi przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. To także dzień awansów na wyższe stanowiska służbowe i to jest najlepszy moment, by wszystkim raz jeszcze bardzo serdecznie pogratulować” – podkreślił.

reklama

Wskazał, że „w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie pamięć i tradycja jest w szczególny sposób kultywowana i pielęgnowana i jest ona elementem tożsamości zarówno uczelni, jak i polskiej policji”.

Nawiązał w ten sposób do momentu poprzedzającego uroczystość Święta Policji czyli złożenia wiązanek przed tablicą upamiętniającą pomordowanych Jeńców Obozu w Ostaszkowie zamordowanych przez NKWD w Kalininie. „Muszę to powiedzieć, że za każdym razem jak przekraczam bramę szkoły to bardzo wzruszający moment. On jest myślę bardzo wzruszający dla każdego słuchacza Wyższej Szkoły Policji, a także dla tych, którzy tu pracują”- dodał.

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Ala
31 lipca 2022 16:00

7 lat modernizują pollicję i jaka jest, każdy widzi

Popularne