reklama
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Odpowie za kradzież roweru, której dokonał 2020 roku

OlsztynOdpowie za kradzież roweru, której dokonał 2020 roku

Policjanci prowadzący postępowanie niejednokrotnie wracają do spraw z przeszłości, gdy tylko pojawią się nowe okoliczności mogą pomóc w dotarciu do ich sprawców. Tak było w przypadku kradzieży roweru do której doszło w maju 2020 roku. Po ponad dwóch latach sprawa swój finał ostatecznie znajdzie w sądzie. 34-latkowi grozi do 7,5 roku pozbawienia wolności, ponieważ w przeszłości był karany za podobne przestępstwa i będzie odpowiadał w warunkach tzw. recydywy.

reklama

W ubiegły wtorek (19.07.2022) oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie, że nietrzeźwy mężczyzna dobija się do drzwi jednego z mieszkań na terenie miasta. Na miejsce został skierowany policyjny patrol, który zastał wskazanego mężczyznę. Okazał się nim 34-letni mieszkaniec Olsztyna. Po sprawdzeniu w systemach informatycznych wyszło na jaw, że był on poszukiwany do sprawy prowadzonej przez policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu.
W trakcie czynności wyszło na jaw, że 34-latek w maju 2020 roku dokonał kradzieży roweru o wartości 1000 złotych z jednego z garaży na terenie miasta. Mężczyzna przyznał policjantom, że zabrał jednoślad swojej konkubinie. 34-latek tłumaczył, że tego dnia nie chciał iść piechotą do sklepu po piwo, więc postanowił pojechać rowerem. Ostatecznie sprzedał jednoślad, ponieważ chciał kontynuować imprezę, a brakowało mu pieniędzy na alkohol.
Funkcjonariusze odzyskali skradziony rower, który trafił do prawowitej właścicielki. 34-latek usłyszał zarzut kradzieży. Okazało się również, że będzie odpowiadał w warunkach recydywy, ponieważ w przeszłości był karany za podobne przestępstwa. Grozi mu kara do 7,5 roku pozbawienia wolności.

źródło: KMP Olsztyn

reklama

Imprezy w Olsztynie

reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama
×