reklama
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Gdzie szukać najlepszych lokat?

Materiał zewnętrznyGdzie szukać najlepszych lokat?

Chcesz ulokować nadwyżkę finansową z myślą o wypracowaniu możliwie wysokich zysków? Nie decyduj się na przypadkową ofertę, lecz porównaj dostępne możliwości. Sprawdź, jak – wykorzystując odpowiednie narzędzia – możesz dotrzeć do najlepszych lokat funkcjonujących na rynku.

reklama

Już od kilku miesięcy lokaty charakteryzują się rosnącym oprocentowaniem, co wynika z systematycznej podwyżki stóp procentowych. Między innymi z tego powodu coraz więcej osób wykazuje zainteresowanie tego typu depozytami. Warto jednak wiedzieć, jak dotrzeć do tych najbardziej opłacalnych.

Porównywarka lokat – sposób na dotarcie do najlepszych produktów

reklama

Czy wiesz, że samodzielne zbieranie danych z poszczególnych banków wcale nie jest najlepszym sposobem na pozyskanie informacji? Taki proces zajmuje sporo czasu, w efekcie czego niektóre dane mogą być już nieaktualne.

Znacznie lepszym sposobem jest skorzystanie z porównywarki lokat, którą znajdziesz m.in. w serwisie https://finanse.rankomat.pl/. Wystarczy tylko określić parametry interesujących cię depozytów, aby w odpowiedzi otrzymać konkretne nazwy produktów finansowych itp.

reklama

Jak to działa? Porównywarka zawiera informacje dotyczące kilkudziesięciu lokat bankowych o różnorodnych parametrach. Aby dotrzeć do tych wpisujących się w twoje możliwości finansowe i oczekiwania, należy skorzystać z opcji filtrowania ofert. Trzeba zatem:

  • określić wysokość kwoty do ulokowania,
  • podać maksymalny okres trwania lokaty,
  • określić chęć zakładania konta osobistego,
  • określić chęć skorzystania z ofert online.

Można także zaznaczyć opcję analizy ofert ze wszystkich banków lub skoncentrować się wyłącznie na jednej instytucji finansowej.

Pamiętaj! Korzystanie z porównywarki internetowej niesie za sobą wiele korzyści. Dzięki niej:

  • oszczędzasz mnóstwo czasu,
  • otrzymujesz informacje dotyczące ofert spełniających twoje kryteria,
  • masz szansę na wypracowanie ponadprzeciętnych zysków,
  • masz pewność aktualności ofert.

Ponadto dowiadujesz się, które lokaty da się założyć bez konieczności wychodzenia z domu. Nie tracisz więc czasu na zapoznawanie się z produktami finansowymi, które nie wpisują się w twoje oczekiwania.

Gdzie założyć korzystną lokatę?

To oczywiste, że interesują cię lokaty pozwalające na wypracowanie bardzo wysokich zysków. Gdzie możesz takie założyć? Jak wynika z danych zaprezentowanych przez porównywarkę internetową, wiele instytucji proponuje depozyty z oprocentowaniem na poziomie 7% w skali roku. Tak jest m.in. w przypadku oferty:

  • Kasy Stefczyka,
  • Nest Banku.

W pozostałych bankach oprocentowanie nie jest natomiast niższe niż 5% w skali roku. Zestawiając to z oprocentowaniem sprzed 1-2 lat, różnica jest ogromna.

Pamiętaj! Wybierając najlepszą dla siebie lokatę, weź pod uwagę nie tylko oprocentowanie, ale i dodatkowe kwestie. Znaczenie mają m.in. czas trwania depozytu, minimalna kwota wpłaty czy konsekwencje wypłaty środków przed okresem zapadalności. Im więcej parametrów porównasz, tym z lepiej dopasowanej oferty skorzystasz.

reklama

Imprezy w Olsztynie

reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama
×