fbpx
-1 C
Olsztyn
poniedziałek, 5 grudnia, 2022
reklama

Wielkie zagrożenie! Zamknięto kąpieliska nad jeziorem Ukiel

OlsztynWielkie zagrożenie! Zamknięto kąpieliska nad jeziorem Ukiel

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Z powodu wykwitu sinic oba kąpieliska i wodny plac zabaw w Centrum Rekreacyjno-Sportowym Ukiel są zamknięte do odwołania – poinformował w środę miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie.

W komunikacie podano, że na kąpieliskach nad Ukielem wywieszono czerwoną flagę i obowiązuje bezwzględny zakaz kąpieli, a decyzję podjęto w uzgodnieniu z wojewódzką stacją sanitarno-epidemiologiczną. „Prosimy nie wchodzić do wody, kontakt z sinicami to zagrożenie zdrowia” – podkreślono.

Cieszące się popularnością wśród olsztynian miejskie kąpieliska nad Ukielem są zlokalizowane w centralnej części kompleksu i w pobliżu boisk do siatkówki plażowej.

OSiR poinformował również, że nadal czynne jest kąpielisko na jeziorze Skanda w Olsztynie.

Według danych służb sanitarnych, w woj. warmińsko-mazurskim w tym sezonie kąpielowym uchwałami rad gmin wyznaczono 42 kąpieliska. Od wtorku obowiązuje tymczasowy zakaz kąpieli w kąpielisku nad Jeziorem Miejskim w Nidzicy, w związku z „wystąpieniem sytuacji wyjątkowej”, tj, zanieczyszczeń na powierzchni wody. Po przeprowadzeniu kontroli wizualnej stwierdzono tam „obecność zielonych, białych smug na całej powierzchni wody w kąpielisku”, a nadzór sanitarny pobrał próbki wody do badań.

Otwarto pierwszy w regionie oddział geriatryczny

Aktualne informacje o kąpieliskach – w tym oceny jakości wody – można znaleźć na stronie portalu internetowego „Serwis Kąpieliskowy” prowadzonego przez Główny Inspektorat Sanitarny.

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze