19 C
Olsztyn
czwartek, 30 maja, 2024
reklama

Nowy mural upiększy podwórko przy ul. Mazurskiej 15

OlsztynNowy mural upiększy podwórko przy ul. Mazurskiej 15

Trwa realizacja kolejnego projektu Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego. Przedsięwzięcie ma sfinalizować przemianę podwórka przy ul. Mazurskiej 15, a jednym z jego elementów jest wyjątkowy mural.

reklama

Ta przestrzeń ma szansę stać się miejscem spotkań mieszkańców, być może nie tylko okolicznych kamienic. Zazielenione, estetyczne, urządzone z najnowszymi ekologicznymi trendami zwiększy komfort życia.

Obecnie podwórko jest zaniedbane i odstrasza – uzasadniają pomysłodawcy projektu. – Widzimy w nim świetny potencjał do zielonego miejsca spotkań, miejsca wytchnienia i relaksu. Zrewitalizowane podwórko będzie zachęcało do dbania o nie i inspirowało do kolejnych inicjatyw sąsiedzkich.

reklama

Projekt to kontynuacja działań programu Podwórka z Natury 2021. Mieszkańcy zapowiedzieli m.in. wykonanie dwóch kącików rekreacyjnych oraz odpowiednich nasadzeń. Wśród niezbędnych działań jest też wymiana nawierzchni na przepuszczającą wodę – w ten sposób zapewniana jest retencja wody i minimalizowane niebezpieczeństwo zalań przy intensywnych opadach.

Jednym z elementów projektu jest ozdobienie podwórza niezwykłym muralem. Obraz ma wymiary ok. 13,5 na 9,5 metra i będzie zrobić jedną ze ścian budynku przy ul. Mazurskiej 15a. To impresja na temat regionalnej natury przedstawiająca zwierzęta i rośliny.

Praca jest wykonywana przy użyciu profesjonalnych farb, które mają gwarantować niezmienny wygląd muralu, odpowiednie nasycenie kolorów, odporność na czynniki atmosferyczne przez co najmniej 60 miesięcy.

reklama

źródło: UM Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane