reklama
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Relacja z Finału Centralnego 64. Ogólnopolskiego Masowego Turnieju Szachowego

OlsztynRelacja z Finału Centralnego 64. Ogólnopolskiego Masowego Turnieju Szachowego

W dniach 11-17 lipca 2022 roku w przepięknej scenerii Muzeum Romantyzmu w Opinogórze koło Ciechanowa odbył się Finał Centralny 64. Ogólnopolskiego Masowego Turnieju Szachowego LZS o „Złotą Wieżę 2022”. W zawodach udział wzięło 19 drużyn Ludowych Zespołów Sportowych z całej Polski, w tym dwie z LZS Centrum Kultury, Turystyki i Sportu w Biskupcu. Zwyciężyła – po raz drugi z rzędu – ekipa LKSz GCKiP Czarna I.

reklama

Pierwsza drużyna z biskupieckiego klubu w składzie: pierwsza szachownica seniorska Tomasz Kupryjaniuk (kapitan), druga szachownica seniorska Andrzej Plesiuk/Andrzej Gula, szachownica juniorska Aleksander Kopacki i szachownica kobieca Anna Kawa zakończyła zmagania na 8. miejscu (awansując o jedno oczko z 9. miejsca startowego). Drużyna LZS CKTiS Biskupiec II w składzie odpowiednio na deskach: Stanisław Sobich (kapitan), Zbigniew Pycka, Maja Woytitki i Sophie Woytitki zakończyła zmagania na 19. miejscu.

Sukcesem indywidualnym pochwalić się może Anna Kawa, która nie przegrała żadnej z 9. partii (5 zwycięstw, 3 remisy i ½ za drużynowego bye), zajęła 8. miejsce w klasyfikacji generalnej, 2. miejsce na szachownicy kobiecej, zyskała ok. 44 punkty w rankingu FIDE i po raz czwarty z rzędu, w ciągu ostatnich pięciu miesięcy, potwierdziła normę na kandydatkę na mistrzynię!

reklama

W nagrodę za te osiągnięcia Anna Kawa otrzymała od organizatorów książkę autorstwa IM Jacka Bielczyka i FM Jerzego Konikowskiego „Wybrane partie szachowe Jana-Krzysztofa Dudy” z autografem tego młodego polskiego arcymistrza.

Wspierający juniorów z biskupieckiego klubu Paweł Orłowski (kierownik sekcji szachowej LZS CKTiS Biskupiec) i Tomasz Kupryjaniuk byli w pełni zadowoleni z tego, jak debiutujący na imprezie najmłodsi reprezentanci Warmii: Aleksander Kopacki oraz siostry Sophie i Maja Woytitzki realizują postawione im cele.

reklama

Wyniki końcowe:

www.chessarbiter.com/turnieje/2022/tdr_3759/results.html?l=pl&tb=202_

Wyniki na szachownicach:

www.chessarbiter.com/turnieje/2022/tdr_3759/results.html?l=pl&tb=27_

reklama

Imprezy w Olsztynie

reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama
×