reklama
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Driftował pod Galerią Warmińską? 22-letni kierowca Mercedesa stracił „prawko”

OlsztynDriftował pod Galerią Warmińską? 22-letni kierowca Mercedesa stracił "prawko"

22-letni kierujący osobowym mercedesem stracił prawo jazdy po tym, jak w rejonie skrzyżowania ulicy Tuwima z ul. Synów Pułku w Olsztynie doprowadził do zdarzenia z udziałem trzech pojazdów. Przyczyną zdarzenia było niedostosowanie prędkości do panujących warunków drogowych. Na szczęście w wyniku zdarzenia nikt nie odniósł poważnych obrażeń. Interweniujący policjanci za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego podjęli decyzję, aby zatrzymać sprawcy jego uprawnienia, którymi mężczyzna cieszył się przez niespełna rok.

reklama

W poniedziałek (11.07.2022 r.) przed godziną 19:00 w Olsztynie w rejonie skrzyżowania ul. Tuwima z ul. Sikorskiego policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego z udziałem trzech samochodów osobowych. Funkcjonariusze ustalili, że sprawcą kolizji drogowej był 22-letni kierujący osobowym mercedesem. Mężczyzna skręcając w prawo w kierunku ul. Sikorskiego na skutek niedostosowania prędkości do panujących warunków drogowych, stracił panowanie nad kierowanym autem, wjechał na pas zieleni oddzielający jezdnie, uderzył w barierki i przejechał na sąsiednią jezdnię i ostatecznie uderzając osobową skodą. W zdarzeniu udział brał również kierujący Jeepem, którego auto zostało uszkodzone przez element zniszczonej w zdarzeniu infrastruktury drogowej.

*nagranie ITS

reklama

Przy zabezpieczeniu miejsca zdarzenia drogowego pracowali policjanci i strażacy. Na miejsce wezwano również karetkę pogotowia, którą na obserwację do szpitala został przetransportowany kierujący osobową skodą. Na szczęście żaden z uczestników nie odniósł poważnych obrażeń. Badanie policyjnym alkomatem wykluczyło obecność alkoholu w organizmach kierujących pojazdami. Bezpośrednią przyczyną kolizji drogowej było niedostosowanie prędkości do warunków ruchu drogowego.

źródło: KMP Olsztyn

reklama

Imprezy w Olsztynie

reklama
reklama

6 KOMENTARZY

6 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama
×