reklama
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Sześciu kandydatów w przedterminowych wyborach burmistrza Olsztynka

OlsztynSześciu kandydatów w przedterminowych wyborach burmistrza Olsztynka

Sześciu kandydatów zostało zarejestrowanych w przedterminowych wyborach burmistrza Olsztynka (woj. warmińsko-mazurskie), które odbędą się 24 lipca – podała Miejska Komisja Wyborcza. Wybory zarządzono po śmierci dotychczasowego burmistrza Mirosława Stegienko.

reklama

Jak podano w obwieszczeniu Miejskiej Komisji Wyborczej w Olsztynku, zarejestrowani kandydaci na burmistrza to: Marzena Ossowska (zgłoszona przez KWW „Przyszłość”), Mateusz Pawlukiewicz (KWW Pawlukiewicz Mateusz), Tomasz Maria Starowieyski (KWW Wspólna Gmina Bezpieczna Kontynuacja), Jerzy Stanisław Tytz (zgłoszony przez KWW Jerzego Tytz, popierany przez Stowarzyszenie Aktywna Gmina), Robert Waraksa (KWW Roberta Waraksy) i Krzysztof Zenon Wieczorek (KWW Krzysztofa Wieczorek).

Z zamieszczonych informacji o kandydatach wynika, że Starowieyski jest członkiem PiS, a Waraksa członkiem PO, pozostali nie należą do partii politycznych.

reklama

Głosowanie odbędzie się w niedzielę 24 lipca, w godzinach od 7.00 do 21.00 w 19 obwodowych komisjach wyborczych na terenie miasta i gminy Olsztynek.

reklama

Jeśli w pierwszej turze żaden z kandydatów nie uzyska powyżej 50 procent ważnie oddanych głosów, to po dwóch tygodniach dwaj kandydaci z najwyższymi wynikami spotkają się w drugiej turze. Kandydat, który uzyska wówczas większość głosów zostanie burmistrzem.

Przedterminowe wybory zostały zarządzone w związku ze śmiercią dotychczasowego burmistrza w trakcie trwania kadencji. Mirosław Stegienko zmarł na początku maja w wieku 68 lat. W latach 2002-2010 oraz ponownie od 2018 roku był burmistrzem Olsztynka. Był też radnym powiatu olsztyńskiego oraz dyrektorem powiatowej służby drogowej.

źródło: PAP

reklama

Imprezy w Olsztynie

reklama
reklama

3 KOMENTARZY

3 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama
×