-2 C
Olsztyn
sobota, 4 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Zamknięty zostanie ruch na skrzyżowaniu al. Piłsudskiego z ul. Kościuszki

OlsztynZamknięty zostanie ruch na skrzyżowaniu al. Piłsudskiego z ul. Kościuszki

W weekend w Olsztynie nie będą kursować tramwaje. Uruchomiona zostanie zastępcza linia autobusowa Z-2. W związku z rozbudową linii tramwajowej zmieni się organizacja ruchu w śródmieściu Olsztyna – podał we wtorek olsztyński magistrat.

reklama

Od piątku (8 lipca) od godz. 22 zamknięty zostanie ruch na skrzyżowaniu al. Piłsudskiego z ul. Kościuszki. Zmiany nastąpią także na przecięciu al. Piłsudskiego z ul. Głowackiego oraz skrzyżowania Żołnierskiej z Kościuszki. To wszystko wymusi korektę kurowania komunikacji miejskiej.

Od godz. 22 w piątek wykonawca przystąpi do wprowadzania istotnych zmian w organizacji ruchu w rejonie przebudowy na al. Piłsudskiego, ul. Kościuszki, ul. Głowackiego i ul. Żołnierskiej, w tym do zmiany tras ciągów pieszych. W dniach 9-10 lipca nie będą kursować tramwaje i będzie uruchomiona zastępcza linia autobusowa Z-2. Kursowanie tramwajów zostanie wznowione w poniedziałek 11 lipca tylko na linii nr 2, ale ze zwiększoną częstotliwością.

Nowa organizacja ruchu: skrzyżowanie Krasickiego z Barcza
reklama

Przystanki autobusowe „Skwer Wakara” zostaną przeniesione na ul. Reja i będą tam obsługiwane w obydwu kierunkach linie nr 105, 106, 107, 111, 113, 117, 120, 128, Z-2, Z-3 oraz N-01. Zmianie ulega trasa linii 109, dlatego zostanie zawieszony przystanek autobusowy „Filharmonia” na ul. Kościuszki (w obydwu kierunkach).

Ulica Reja zostanie wyłączona z ruchu od ul. E. Plater do ul. Kościuszki z dopuszczeniem dojazdu do posesji oraz autobusów komunikacji miejskiej obsługujących przeniesione przystanki „Skwer Wakara”.

reklama

Przejazd ul. Kościuszki od dworca w kierunku Śródmieścia będzie możliwy poprzez ulice Mickiewicza i Kopernika. Kościuszki zostanie zamknięta od skrzyżowania z ul. Mickiewicza za wyjątkiem dojazdu do posesji, w tym do Szkoły Podstawowej nr 2.

Wypadek na budowie zajezdni tramwajowe. Dramatyczna akcja ratunkowa

Przejazd ul. Kościuszki od ul. Niepodległości w kierunku Śródmieścia będzie możliwy od ronda na skrzyżowaniu z ul. E. Plater do al. Piłsudskiego, natomiast objazd do dworca zostanie wyznaczony poprzez ul. Żołnierską i ul. Głowackiego.

Żołnierska zostanie zamknięta na odcinku od ul. Głowackiego do ul. Kościuszki z wyłączeniem dojazdu do posesji oraz komunikacji miejskiej.

Szczegółowe zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej zostaną opublikowane na stronie Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu.

Zamknięty zostanie ruch na skrzyżowaniu al. Piłsudskiego z ul. Kościuszki tramwaje Olsztyn, Wiadomości

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Rafał
6 lipca 2022 20:47

To już przechodzi ludzkie pojęcie. Grzymowicz rozkopuje niemal całe miasto i niczego nie kończy.

kurp
6 lipca 2022 17:27

Super Olsztyn Kocham 👍

Popularne

Kontrakt na budowę nowej nitki tramwajowej może być wyższy o 51,3 mln zł