13 C
Olsztyn
sobota, 3 czerwca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

25-latek z Olsztyna złapany na gorącym uczynku

Olsztyn25-latek z Olsztyna złapany na gorącym uczynku

Olsztyńscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu na gorącym uczynku zatrzymali sprawcę kradzieży hulajnogi elektrycznej z jednego z bloków na terenie miasta. Jej wartość wyceniono na blisko 2500 złotych. Jednoślad trafił już do prawowitego właściciela, a 25-letni sprawca kradzieży usłyszał zarzuty. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

reklama

W piątek (24.06.2022r.) oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie w nocy otrzymał zgłoszenie o podejrzanie zachowującym się mężczyźnie w ogródku przy jednym z bloków. Mężczyzna, gdy tylko zauważył właściciela jednośladu nagle uciekł w nieznanym kierunku. Informacja wraz z rysopisem mężczyzny trafiła do policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu oraz policyjnych wywiadowców.

Funkcjonariusze w trakcie patrolu okolicy, zauważyli wskazanego mężczyznę na jednej z osiedlowych ulic. Okazał się nim 25-letni mieszkaniec Olsztyna. Policjanci znaleźli przy nim hulajnogę elektryczną, która jak się później okazało pochodziła z kradzieży. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Następnego dnia funkcjonariusze dotarli do właściciela hulajnogi, która została skradziona na klatce schodowej – tej samej nocy, na tym samym osiedlu. Jej wartość wyceniono na blisko 2500 złotych.

reklama
Wizerunek mężczyzny zarejestrował monitoring. Policja prosi o pomoc w ustaleniu personaliów

25-latek na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego usłyszał zarzut kradzieży. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Skradziona hulajnoga wróciła już do prawowitego właściciela.

źródło: KMP Olsztyn

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne
Ogłoszenia

Olsztyńska policja poszukuje młodej i atrakcyjnej dziewczyny z nagrania. WIDEO

Olsztyńska policja poszukuje młodej i atrakcyjnej dziewczyny z nagrania. WIDEO