-3 C
Olsztyn
niedziela, 5 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Zarzut usiłowania zabójstwa dla rodziców trzymiesięcznego dziecka

SzczytnoZarzut usiłowania zabójstwa dla rodziców trzymiesięcznego dziecka

Zarzuty znęcania się ze szczególnym okrucieństwem i usiłowania zabójstwa postawiła Prokuratura Rejonowa w Szczytnie rodzicom trzymiesięcznego dziecka. Niemowlę przebywa na Oddziale Intensywnej Opieki Medycznej w Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie, jego stan jest bardzo ciężki a rokowania są niepewne.

reklama

Ordynator oddziału anestezjologii i intensywnej terapii wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie Maria Dziejowska powiedziała, że trzymiesięczny chłopiec jest w stanie zagrożenia życia. Lekarka powiedziała, że w takim stanie „na szczęście dzieci nie trafiają często”.

„W godzinach wieczornych 27 czerwca trafiło tu niemowlę ze szpitala w Szczytnie, przywiezione po wstępnym zaopatrzeniu ze szpitala w Szczytnie. Głęboko nieprzytomne, bez reakcji na bodźce. Przyjęte do naszego oddziału w stanie bardzo ciężkim. Po wstępnej diagnostyce radiologicznej stwierdzono duży uraz mózgu i różnoczasowe zmiany kostne kończyn górnych i dolnych. Stan jest określany jako bardzo ciężki z rokowaniem niepewnym. Dziecko jest w stanie zagrożenia życia” – powiedziała Dziejowska.

Tragiczna śmierć małżeństwa rolników. Po 30 latach małżeństwa zostali pochowani osobno
reklama

Urazy nóg i rąk, jakich doznało niemowlę świadczy o tym, że dziecko było od dłuższego czasu katowane.

Szef Prokuratury Rejonowej w Szczytnie (warmińsko-mazurskie) Artur Bekulard poinformował, że sąd rejonowy w Szczytnie rozpoznaje obecnie wniosek o tymczasowy areszt dla rodziców trzymiesięcznego dziecka. W rozmowie z prokurator przyznał, że sprawa jest tak drastyczna, że brakuje słów na określenie sytuacji.

reklama

Podkreślił, że prokuratura prowadzi sprawę od dwóch dni. Rodzice usłyszeli zarzuty znęcania się ze szczególnym okrucieństwem i usiłowania zabójstwa 3 miesięcznego dziecka.

Zarzut usiłowania zabójstwa dla rodziców trzymiesięcznego dziecka zabójstwo Szczytno, Wiadomości

Lokalny „Tygodnik Szczytno” podaje, że matka dziecka ma 22-lata, a ojciec 25 lat. Według lokalnych mediów nieprzytomne niemowlę rodzice przywieźli do punktu nocnej opieki medycznej, a lekarz wezwał pogotowie i policję.

Prokurator Bekulard nie podał, czy rodzice przyznają się do winy.

Syn znanego olsztyńskiego siatkarza zabił kolegę

Z nieoficjalnych informacji wynika, że rodzice katowanego niemowlęcia mają także inne dziecko, trwa procedura umieszczenia go w rodzinie zastępczej.

Do szpitala w Olsztynie przyjechała w czwartek m.in. babcia skatowanego chłopca. Zaprzeczała, że jest rodziną malca.

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Dominika
1 lipca 2022 10:11

Dożywocie takim bestialskim zachowaniom

Wlodi
1 lipca 2022 12:40

Efekt 500+ i innych socjali

Popularne

Zabójstwa dokonali taboretem. Jest wyrok w sprawie złej młodzieży z Dobrego Miasta