21 C
Olsztyn
wtorek, 16 sierpnia, 2022
reklama
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

GDDKiA ogłosiła przetarg na prace przygotowawcze dla obwodnicy Dobrego Miasta

OlsztynGDDKiA ogłosiła przetarg na prace przygotowawcze dla obwodnicy Dobrego Miasta

Olsztyńska GDDKiA ogłosiła w środę przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej związanej z przygotowaniami do budowy obwodnicy Dobrego Miasta w ciągu drogi krajowej nr 51. Inwestycja znajduje się na liście zadań rezerwowych w Programie budowy 100 obwodnic na lata 2020-2030.

reklama

„Ogłosiliśmy przetarg na wykonanie Studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego wraz z elementami koncepcji programowej (STEŚ-R) oraz materiałami do decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach (DŚU) dla obwodnicy Dobrego Miasta w ciągu DK51. Planowany termin otwarcia ofert to 28 lipca 2022 r.” – przekazał rzecznik oddziału GDDKiA w Olsztynie Karol Głębocki.

Zgodnie z porozumieniem podpisanym przez GDDKiA z dobromiejskim samorządem, część kosztów prac przygotowawczych, w wysokości 1,5 mln zł pokryje gmina. Czas przewidziany na wykonanie dokumentacji to 42 miesiące od podpisania umowy. „Oznacza to, że w połowie 2026 roku będziemy gotowi do ogłoszenia przetargu na realizację obwodnicy Dobrego Miasta w systemie Projektuj i buduj” – dodał Głębocki.

12-letni chłopiec zastrzelił się z broni palnej
reklama

Budowa obwodnicy Dobrego Miasta znajduje się na liście zadań rezerwowych w rządowym Programie budowy 100 obwodnic na lata 2020-2030. Obwodnica ma mieć około 8 km. Będzie to droga klasy GP o dwóch pasach ruchu w przeciwnych kierunkach, o szerokości 3,5 m. Ma zaczynać się na styku z przebudowywanym obecnie odcinkiem DK51 Smolajny-Kosyń. Z przeciwnej strony zostanie doprowadzona do istniejącej obwodnicy Barcikowa, omijając jednocześnie miejscowość Stary Dwór.

Inwestycja ma poprawić bezpieczeństwo i warunki ruchu drogowego oraz zwiększyć przepustowość. Według GDDKiA spowoduje to zmniejszenie liczby wypadków, obniżenie poziomu hałasu i zanieczyszczeń powietrza, oraz natężenia ruchu tranzytowego w mieście.

reklama

„Budowa obwodnicy poprawi parametry drogi krajowej i pozwoli na zachowanie stałej prędkości na całym odcinku od Smolajn do Dobrego Miasta. Tym samym skróci się czas przejazdu. Obecnie trwają budowy obwodnicy Smolajn oraz odcinka Smolajny – Kosyń w ciągu drogi krajowej nr 51” – podała GDDKiA.

GDDKiA: udostępniono dla ruchu drugą jezdnię drogi S7 między Napierkami a Mławą

źródło: PAP

reklama

Imprezy w Olsztynie

reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama
×