reklama
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Jak bezpiecznie przeprowadzić ozonowanie – zalety ozonowania

Materiał partneraJak bezpiecznie przeprowadzić ozonowanie - zalety ozonowania

Z różnych powodów można przeprowadzać pełną dezynsekcję mieszkań. Dzięki temu walczymy nie tylko z koronawirusem, ale także pozbywamy się przykrych zapachów, bakterii, wirusów i doprowadzamy pomieszczenia do porządku. Jak w tym wszystkim przydaje się ozon?

Ozonowania razem z Protect24

reklama

Ozon jest bezpiecznym, ekologicznym gazem, którzy przydaje się podczas dezynfekcji pomieszczeń. Działa w ten sposób, że zostaje uwolniona cząsteczka tlenu, która wchodzi w reakcję ze związkami organicznymi (np. bakteriami, roztoczami, alergenami) i eliminujemy je.

Dodatkowo ozon może usunąć nieprzyjemne zapachy (po spaleniźnie, tytoniu, zwierzętach, ludziach). Możemy go bezpiecznie używać nawet w mieszkaniu, gdyż nie stanowi zagrożenia dla ludzkiego życia czy zdrowia przy stężeniu poniżej 0,08 ppm.

reklama

Ponadto jest działa o wiele skuteczniej niż chlor (nawet do 50 razy) i o wiele szybciej (ponad 3000 razy). Dzięki temu w parę minut możemy pozbyć się problemu bakterii czy wirusów.

Zalety ozonowania

Dezynsekcja mieszkania może być przeprowadzona z wykorzystaniem ozonu, bo:

  • Jest w pełni bezpieczny dla zdrowia
  • Pozbywa się mikroorganizmów chorobotwórczych
  • Szybko pozbywa się problemu
  • Skutecznie dostaje się do każdego zakamarka
  • Usuwa zapachy, a nie tylko je maskuje
  • Żywność po ozonowaniu staje czystsza i świeża
  • Pomieszczenia są czystsze
reklama

Przy większym stężeniu ozon może stanowić pewne zagrożenie dla człowieka. Jednak ten musiałby wdychać dawkę 0,08 ppm przez przynajmniej 8 godzin. Dlatego najlepiej pozostawić to profesjonalnej firmie.

Jakie miejsca można poddawać ozonowaniu?

Jako że ozonowanie jest bezpieczną formą dezynsekcji można ją wykorzystywać w wielu miejscach. Świetnie przydaje się po prostu w mieszkaniach. Może usunąć nieprzyjemne zapachy, stęchliznę, pozbyć się roztoczy, grzybów i drobnoustrojów. Jest w pełni naturalny i nie stanowi zagrożenia dla człowieka, a do tego jest bardzo skuteczny w działaniu.

Można też ozonować pomieszczenia należące do służby zdrowia, np. sale chorych, sale operacyjne, zabiegowe, szpitale i placówki. Dzięki temu nie będzie dochodziło do infekcji czy zakażeń.

Dobrym pomysłem jest skorzystanie z ozonowania w hotelach czy pensjonatach. Dzięki temu pomieszczenia staną się świeże i pachnące, co dla gości może być szczególnie ważne. Pozbywamy się też zapachu dymu papierosowego czy zapachów poprzednich mieszkańców.

Dodatkowo ozon jest w stanie pozbyć się pleśni czy grzybów, więc regularnie poddawanie pomieszczeń temu zabiegowi może przynieść wiele korzyści dla zdrowia. ozonowanie kanałów wentylacyjnych i klimatyzacji przyczyni się za to do tego, że goście nie będą narażeni na choroby dróg oddechowych.

Jak widać, ozon to skuteczny gaz, który może wiele zdziałać w każdym miejscu. Przydaje się zarówno w domu, jak i w miejscach publicznych. Dzięki niemu zadbamy bardziej o swoje zdrowie, ograniczymy ryzyko wystąpienia zakażeń i rozprzestrzeniania się chorób. Z tego powodu warto współpracować z firmą, które profesjonalnie zajmuje się na co dzień ozonowaniem różnych pomieszczeń.

reklama

Imprezy w Olsztynie

reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama
×