10 C
Olsztyn
sobota, 3 czerwca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Rodzinna atmosfera na pikniku w Gutkowie

OlsztynRodzinna atmosfera na pikniku w Gutkowie

To była sobota pełna atrakcji w okolicach strażackiej remizy przy ul. Porannej 12 w Gutkowie. Zabawa była połączona z akcją charytatywną na rzecz małej Kingi.

reklama

Olsztynianie chętnie wyjszli z domów, by wypoczywać na świeżym powietrzu. Dmuchane zjeżdżalnie, strażackie gry i zabawy, malowanie twarzy, pokazy sprzętu strażackiego i militarnego, a także występy – to część z atrakcji, jakie zostały przygotowane przez organizatorów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Gutkowie. Podczas imprezy były zbierane pieniądze na leczenie małej mieszkanki Gutkowa, Kingi Rydz, która choruje na rdzeniowy zanik mięśni.

Wydarzenie poprzedziło oficjalne przekazanie strażakom-ochotnikom nowej remizy. Realizacja obiektu, która zaczęła się w 2019 roku, to wynik głosowania w Olsztyńskim Budżecie Obywatelskim. Dotychczas uroczystość nie doszła do skutku ze względów pandemicznych.

reklama
Warmińscy mieszkańcy i przedsiębiorcy znów pomagają. Ponad 100 000 zł dla chorego chłopca

– Ta inwestycja była kluczowa dla naszej działalności – mówi prezes OSP Gutkowo, Paweł Zapadka. – Przecież to nie tylko gaszenie pożarów, likwidacja miejscowych zagrożeń. Realizujemy też funkcję edukacyjną, wychowawczą. Takie miejsce jest nam niezwykle potrzebne.

Przy okazji w użytkowanie do strażaków-ochotników trafił sprzęt, z którego będą mogli korzystać w razie konieczności, m.in. łódź czy quad.

reklama

Imprezę wsparł Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz oraz Przewodniczący Rady Miasta Robert Szewczyk.

Na stronie siepomaga.pl jest prowadzona zbiórka na terapię genową dla dziewczynki. Link do zbiórki: Kinga.

Można również wziąć udział w licytacjach na Facebooku: Kinga Rydz kontra SMA albo bezpośrednio wrzucić coś do skarbonki: Licytacje dla Kingi.

Tydzień charytatywny w gminie Stawiguda: bal, festyn i piknik

źródło: UM Olsztyn

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne
Ogłoszenia

Fajna historia. Internauci pomogli seniorowi znaleźć auto

Mocniejsza niż choroba: historia ośmioletniej Lenki