fbpx
-1 C
Olsztyn
poniedziałek, 5 grudnia, 2022
reklama

Zaostrza się spór między pracownikami urzędu miasta, a kierownictwem

OlsztynZaostrza się spór między pracownikami urzędu miasta, a kierownictwem

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

„Prezydent Olsztyna zarabia miesięcznie ponad 20. tys. zł. To więcej, niż prezydent Warszawy. Czy Olsztyn jest miastem bogatszym niż Warszawa?” – ruchome bilboardy z taką treścią i zdjęciem prezydenta Piotra Grzymowicza będą jeździły po Olsztynie tak długo, dopóki urzędnicy nie dostaną podwyżek – zapowiedzieli związkowcy z ratusza i podległych jednostek.

Od kilku miesięcy pracownicy olsztyńskiego magistratu i jednostek podległych temu urzędowi domagają się podwyżek: pracownicy ratusza chcą 1,5 tys. brutto więcej, pozostali – 700 zł. Dotychczas ratusz przyznał średnio 300 zł na etat, na najbliższej sesji rady miasta ma być dyskutowana kolejna podwyżka o 200 zł. Związkowcy są w sporze zbiorowym z pracodawcą.

Pracownicy ratusza zapowiedzieli, że planowana podwyżka to zbyt mało. Poinformowali, że zastępcy prezydenta otrzymali ponad 4 tys. zł podwyżki. Podnieśli także kwestię podwyższenia diet radnym.

Urząd Miasta Olsztyna poszukuje osób do pracy

Związkowcy zapowiedzieli, że dopóki nie otrzymają wyższych pensji po Olsztynie będzie jeździł bilboard informujący o zarobkach prezydenta Grzymowicza. Koszt takiej informacji to 800 zł. miesięcznie, jest on pokrywany ze składek związkowców.

Sekretarz ratusza Stanisław Gorczyca poinformował, że w jego ocenie sprawa kolejnej podwyżki w wysokości 200 zł dla każdego pracownika „jest przesądzona, o ile rada miasta podejmie taką uchwałę”. Sesję rady zaplanowano na najbliższą środę.

„W sumie z podwyżką 300 zł, która już była i wzrostem dodatków stażowych, daje to kwotę 580 zł na osobę. To pozwala przynajmniej zniwelować inflację. Zdajemy sobie sprawę z szalejącej drożyzny, wiemy, że zarobki nie są najwyższe, dalsze nasze kroki będą uzależnione od rozwoju sytuacji” – powiedział Gorczyca.

Ukraińcy największą grupą wśród cudzoziemców zatrudnionych nielegalnie

Związkowcy zarzucili też kierownictwu urzędu, że zwolniło z pracy jedną z urzędniczek, która angażowała się w organizowanie pod ratuszem pikiet dotyczących podwyżek. Prawnik reprezentujący związkowców poinformował, że złożył w tej sprawie pozew do sądu pracy – nie ma jeszcze terminu rozprawy.

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze