-3 C
Olsztyn
czwartek, 7 grudnia, 2023
reklama
reklama

Będzie koszenie dna Łyny

OlsztynBędzie koszenie dna Łyny

Celem prac jest poprawa przepływu wody w największej olsztyńskiej rzece, a to ma zapobiec ewentualnym podtopieniom. Prace w pobliżu Olsztyna mają zacząć się 20 czerwca.

reklama

Mechaniczne koszenie dna rzeki Łyny będzie realizowane od miejscowości Bartąg do Olsztyna. Jak informują Wody Polskie, w trakcie prac mogą wystąpić utrudnienia dla wędkarzy oraz osób płynących kajakami.

– Na odcinku rzeki objętym koszeniem pracować będzie łódź kosząca, dlatego należy zachować szczególną ostrożność – zwraca uwagę dyrektor Zarządu Zlewni Wód Polskich w Olsztynie, Dariusz Wasiela. – W kilku miejscach w poprzek koryta cieku zostaną założone przetamowania w celu zatrzymania i zebrania wykoszonej roślinności spływającej z nurtem.

reklama

Ostatnie takie miejsce będzie znajdować się na wysokości mostu w ciągu ulicy Niepodległości w Olsztynie. Jak mówią przedstawiciele Wód Polskich – zabrania się przepływania przez przetamowanie oraz ich niszczenia.

Niewielkie ilości skoszonych roślin mogą dopłynąć na wysokość Starego Miasta. Skoszona roślinność zostanie w miejscu przetamowania wybrana na brzeg i składowana przez kilka dni w celu odsączenia a następnie wywiezienia.

reklama

źródło: UM Olsztyn

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia