14 C
Olsztyn
poniedziałek, 26 września, 2022
reklama

Parada Wydziałów. Przemarsz studentów z centrum Olsztyna do Kortowa

OlsztynParada Wydziałów. Przemarsz studentów z centrum Olsztyna do Kortowa
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Przemarszem studentów z centrum Olsztyna do miasteczka akademickiego w Kortowie na obrzeżach miasta rozpoczęło się w czwartek świętowanie juwenaliów. Impreza uchodząca za jedne z największych juwenaliów w kraju wróciła po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią. Zgodnie z tradycją – rozpoczęła się w deszczu.

reklama

Olsztyńskie juwenalia od nazwy kampusu akademickiego w tym mieście nazywają się Kortowiadą. Ponieważ odbywają się w leżącym nad jeziorem Kortowskim kampusie od lat uchodzą za jedne z największych i najpiękniejszych juwenaliów w kraju.

„Studenci bardzo na to wydarzenie czekali, mam nadzieję, że będą umieli bawić się bezpiecznie” – zapowiadał imprezę rektor prof. Jerzy Przyborowski.

reklama

Zgodnie z tradycją Kortowiada oficjalnie rozpoczęła się w czwartek przed południem Paradą Wydziałów. Setki studentów, w tym wielu przebranych, o godz. 10 rozpoczęło marsz w barwnym pochodzie z centrum Olsztyna do miasteczka akademickiego w Kortowie. Pochód studentów prowadził Wydział Lekarski, ponieważ studenci tego wydziału zostali zwycięzcami Ligi Wydziałów.

Nielegalny liquid? Nalot celników na popularny sklep z e-papierosami

Od lat niepisaną tradycją Kortowiady jest zła pogoda – w tym roku Marsz Wydziałów także rozpoczął się w deszczu.

reklama

Kortowiada potrwa do późnej nocy w sobotę. Każdego dnia zaplanowano koncerty na plaży kortowskiej. W czwartek zagrają: Baranovski, Happysad, O.S.T.R., Kwiat Jabłoni i Łydka Grubasa. W piątek planowane są koncerty: Kaśki Sochackiej, Zalewskiego, Eneja, Kayah i Sokoła. W sobotę wystąpią Vito Bambino, Guzior, Mery Spolsky, PRO8L3M i Tymek.

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama
reklama
×