6 C
Olsztyn
środa, 24 kwietnia, 2024
reklama

W jednym ze sklepów na terenie Olsztyna dochodziło do kradzieży. Złodziejem okazał się ochroniarz

OlsztynW jednym ze sklepów na terenie Olsztyna dochodziło do kradzieży. Złodziejem okazał...

Olsztyńscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości p-ko mieniu wyjaśnili okoliczności szeregu kradzieży, do których doszło w jednym ze sklepów na terenie miasta. Ich sprawcą okazał się 33-letni ochroniarz placówki handlowej, w której był zatrudniony. Mężczyzna w nocy wynosił skradzione przedmioty do zaparkowanego pojazdu. Następnie cześć z nich sprzedawał na pobliskim targu. Ponadto w trakcie przeszukania pojazdu funkcjonariusze znaleźli marihuanę. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

reklama

Funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie w wyniku szeroko zakrojonych działań operacyjnych wpadli na trop mężczyzny odpowiedzialnego za szereg kradzieży sklepowych. Mężczyzna został zatrzymany na jednym z parkingów na terenie miasta. Okazał się nim 33-letni pracownik placówki handlowej. W trakcie przeszukania w jego pojeździe funkcjonariusze znaleźli woreczek foliowy z zawartością zielonego suszu roślinny. Ze wstępnych ustaleń wynika, że jest to marihuana – zabezpieczony susz roślinny przekazano do dalszych badań laboratoryjnych. W aucie należącym do ochroniarza funkcjonariusze znaleźli również produkty pochodzące z kradzieży.

Funkcjonariusze ustalili, że 33-latek od kwietnia do maja 2022 roku pracując jako ochroniarz placówki handlowej, dokonał szeregu kradzieży. Jego łupem padł markowy alkohol, produkty spożywcze czy blisko 60 zdrapek loterii pieniężnych. Z policyjnych ustaleń wynika, że mężczyzna po zakończonej zmianie wynosił produkty ze sklepu, które ukrywał w zaparkowanym aucie. Następnie część rzeczy sprzedawał na pobliskim targu przypadkowym osobowym. Przedstawiciele placówki handlowej wycenili wartość strat na kwotę nie niższą niż 3 tysiące złotych.

reklama

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego 33-latek usłyszał zarzuty kradzieży oraz posiadania substancji zabronionych, do których się przyznał. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: KMP Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia