12 C
Olsztyn
wtorek, 27 września, 2022
reklama

Zaczynamy Kortowiadę 2022!

OlsztynZaczynamy Kortowiadę 2022!
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

W środę 1 czerwca społeczność Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie ma podwójny powód do świętowania. Jest to dzień, w którym obchodzimy kolejną rocznicę powstania Uniwersytetu, a po drugie – rozpoczyna się Kortowiada!

reklama

Tegoroczne juwenalia olsztyńskie potrwają cztery dni. Święto studentów UWM to m.in. 15 koncertów na scenie głównej i mnóstwo wydarzeń towarzyszących, które z myślą o uczestnikach Kortowiady przygotowała Rada Uczelniana Samorządu Studenckiego.

Środa to dzień stojący pod znakiem integracji i sportu. O godzinie 15 zaczyna się Kortowiadowy Bieg o Złotego Dzika. Trasa została wyznaczona w taki sposób, by można było nacieszyć się pięknem miasteczka akademickiego. W czasie, kiedy będzie startował bieg, rozpocznie się też rywalizacja akademików. Jury oceniać będzie, który z domów studenckich przygotował najlepszy wystrój nawiązujący do tematu: Ekodemik, czyli Las NIE Vegas.

Zaczynamy Kortowiadę 2022!
reklama

Od godziny 16 będzie można zacząć na dobre przygotowywać się do czwartkowej Parady Wydziałów. W Ekonamiocie ulokowanym na terenie zielonym między akademikami nr 9 i 10 stworzona została przestrzeń do wspólnego tworzenia transparentów, koszulek i ozdób. Mają one wyróżnić studentów biorących udział w kolorowym orszaku ulicami Olsztyna.

Późnym popołudniem, czyli o godz. 18 w hali sportowej UWM rozpocznie się VII Integracyjny Mecz Koszykówki na Wózkach. Tradycyjnie studenci UWM rozegrają mecz ze sportowcami z niepełnosprawnością.

reklama

Środowy wieczór upłynie uczestnikom Kortowiady na zabawie w… słuchawkach. Silent Party zaplanowano od godz. 21 w namiocie za Biblioteką Uniwersytecką. Tego dnia za konsolą staną DJ-e: Killer, Adys, Jack Grand i C. Why C. Warto pamiętać, że wstęp do namiotu jest płatny, a na zniżkę mogą liczyć posiadacze karnetów i T-shirtów kortowiadowych.

Trzy dni koncertów nad jeziorem

Oficjalne otwarcie Kortowiady nastąpi w czwartek, kiedy to studenci przejmą władzę w mieście i Kortowie. Tego dnia ulicami miasta przejdzie także Parada Wydziałów.

W czwartek na plaży kortowskiej zagrają Baranovski, Happysad, O.S.T.R., Kwiat Jabłoni i Łydka Grubasa. Dzień później na scenie pojawią się: Kaśka Sochacka, Zalewski, Enej, Kayah i Sokół. W sobotę, ostatniego dnia Kortowiady 2022, wystąpią Vito Bambino, Guzior, Mery Spolsky, PRO8L3M i Tymek.

Bilety na kortowiadowe koncerty kupimy, nie wychodząc z domu. W internetowej sprzedaży jest ostatnia już pula wejściówek.

Więcej informacji o wydarzeniach na stronie www.kortowiada.pl oraz na profilach Kortowiady w mediach społecznościowych.

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama