27 C
Olsztyn
środa, 17 lipca, 2024
reklama

Powiedział coś strasznego. Trener siatkarek z Kaliningradu zdyskwalifikowany na 2 lata.

KrajPowiedział coś strasznego. Trener siatkarek z Kaliningradu zdyskwalifikowany na 2 lata.

Główny trener Lokomotiwu Kaliningrad, Andriej Woronkow, został zdyskwalifikowany na dwa lata przez Komitet Wykonawczy Rosyjskiej Federacji Siatkarskiej (WFW) za rasistowskie komentarze na temat zawodniczki kubańskiej Ailamy Cese Montalvo z drużyny Urałoczki Jekaterynburg. Decyzja dotyczy tylko zawodów organizowanych pod egidą krajowej federacji, a trener może prowadzić treningi, a w ciągu 10 dni przysługuje mu odwołanie.

reklama

Na filmie zamieszczonym w mediach społecznościowych klubu z Jekaterynburga, nagranym po meczu pomiędzy obiema drużynami, słychać jak trener Woronkow odnosząc się do siatkarki swojej drużyny, powiedział: „Dlaczego łapiesz znowu tę małpę”? W Urałocze uznano, że słowa zostały wypowiedziane pod adresem zawodniczki z Kuby. Władze klubu z Jekaterynburga wezwały Woronkowa do publicznych przeprosin, a komisja dyscyplinarna federacji zajęła się sprawą.

Trener Woronkow odmówił skomentowania sytuacji, a Lokomotiw Kaliningrad złożył publiczne przeprosiny. Montalvo napisała w mediach społecznościowych, że słowa Woronkowa jej nie zraniły i nie zniży się do jego poziomu. Później siatkarka opuściła klub, którego włączenie się w propagandę wspierającą agresję Rosji na Ukrainę wpłynęło na decyzję o rozwiązaniu umowy z reprezentantką Polski – Malwiną Smarzek.

reklama

Andriej Woronkow to doświadczony trener, który od 2018 roku kieruje Lokomotiwem. Pracował również z innymi reprezentacjami i klubami, otrzymując wiele nagród i wyróżnień.

źródło: PAP

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane