13 C
Olsztyn
środa, 28 września, 2022
reklama

W drugiej edycji Polskiego Ładu wsparcie 1,4 mld zł dla woj. wamińsko-mazurskiego

WiadomościW drugiej edycji Polskiego Ładu wsparcie 1,4 mld zł dla woj. wamińsko-mazurskiego
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Samorządy z woj. warmińsko-mazurskiego w drugiej edycji Programu Inwestycji Strategicznych w ramach Polskiego Ładu otrzymają w sumie 1,4 mld zł. Jedną z kluczowych inwestycji będzie budowa Centrum Urazowego przy szpitalu wojewódzkim w Olsztynie.

reklama

Wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki podkreślił na poniedziałkowej konferencji prasowej, że region w drugiej edycji „Polskiego Ładu” otrzymał wyższe wsparcie na dofinansowanie inwestycji samorządowych, niż w jesiennej edycji tego programu. „W pierwszej edycji to wsparcie wynosiło 1,1 mld zł, obecnie to 1,4 mld zł. To znacząco więcej” – mówił. Podkreślał, że wsparcie otrzymały zarówno małe, wiejskie gminy, jak i samorząd regionu.

Najwyższe wsparcie z „Polskiego Ładu” na Warmii i Mazurach, blisko 65 mln zł, otrzymał samorząd regionu na zbudowanie Centrum Urazowego przy Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Olsztynie. Utworzenie tego rodzaju centrum przy największym szpitalu w regionie było postulowane od kilku lat. Centrum to ma z założenia służyć pacjentom z całego regionu.

KAS zaostrza kurs wobec podatników. W pół roku urzędnicy wystawili mandaty na ponad 35 mln zł
reklama

Drugą inwestycją, która otrzymała znaczące wsparcie jest rewitalizacja kąpieliska miejskiego w Elblągu – dofinansowano ją kwotą blisko 65 mln zł.

reklama

Kolejne „rekordowe” inwestycje to przebudowa ulicy Sikorskiego w Ełku (26,6 mln zł), przebudowa i rozbudowa niszczejącego od lat i nieużywanego modernistycznego kina „Fala” w Giżycku (wsparcie 19,5 mln zł na stworzenie w nim Giżyckiego Centrum Pokoleń), powiat olsztyński otrzymał 18 mln zł dofinansowania na stworzenie Centrum Kultury i Edukacji Muzycznej w Wadągu pod Olsztynem. Znaczące wsparcie na przebudowę lokalnych dróg otrzymały powiaty z Gołdapi (12 mln zł) i Nidzicy (ponad 14 mln zł).

Samorząd Olsztyna otrzymał wsparcie na przebudowę boiska piłkarskiego przy szkole podstawowej w dzielnicy Dajtki.

Obecni na konferencji prasowej posłowie PiS Iwona Arent i Jerzy Małecki podkreślali, że to nie koniec rządowej pomocy, dla samorządów z regionu, ponieważ w najbliższym czasie ma być ogłoszone dofinansowanie do gmin tzw. popegeerowskich.

Już od dziś w Olsztynie zgaszone będą iluminację przez ceny energii elektrycznej

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama