3 C
Olsztyn
sobota, 1 października, 2022
reklama

Kortowiadowa Parada Wydziałów już w czwartek. Znamy trasę

OlsztynKortowiadowa Parada Wydziałów już w czwartek. Znamy trasę
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Pierwsze atrakcje związane z Kortowiadą 2022 zaplanowano na środę (1 czerwca), ale oficjalne rozpoczęcie juwenaliów w Olsztynie wyznacza wyczekiwana przez żaków Parada Wydziałów. Znamy trasę, którą w czwartek przejdą studenci UWM.

reklama

Parada Wydziałów to tradycja olsztyńskich juwenaliów i jedno z tych wydarzeń towarzyszących Kortowiadzie, których studenci najbardziej nie mogą się doczekać. Barwny orszak, w którym nie brakuje przebranych ciekawie osób, wyruszy w czwartek o godz. 10 ze Starego Miasta. Od prezydenta Olsztyna żacy przejmą symboliczne klucze do miasta i ruszą do miasteczka akademickiego, by symbol władzy nad Kortowem przyjąć z rąk rektora Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Trasa Parady Wydziałów 2022

Na czele parady maszeruje ten wydział, który został zwycięzcą Ligi Wydziałów. W tym roku ten zaszczyt przypadł Wydziałowi Lekarskiemu. Poprowadzi on orszak ulicami Prostą, Mochnackiego, Śliwy, Warszawską, Oczapowskiego i Dybowskiego, by dotrzeć w końcu na parking przy Centrum Konferencyjnym UWM. To tu wyposażeni w insygnia władzy żacy rozpoczną na dobre swoje święto, tańcząc… Wielką Kortowską Makarenę.

Koncerty nad Jeziorem Kortowskim

reklama

Przypomnijmy, że czwartkowe oficjalne rozpoczęcie Kortowiady wiąże się także ze startem koncertów na scenie głównej. Tego dnia na plaży kortowskiej zagrają Baranovski, Happysad, O.S.T.R., Kwiat Jabłoni i Łydka Grubasa. Dzień później na scenie pojawią się: Kaśka Sochacka, Zalewski, Enej, Kayah i Sokół. W sobotę, ostatniego dnia Kortowiady 2022, wystąpią Vito Bambino, Guzior, Mery Spolsky, PRO8L3M i Tymek.

Bilety na kortowiadowe koncerty kupimy, nie wychodząc z domu. W internetowej sprzedaży jest już ostatnia pula wejściówek.

Kortowiadowa Parada Wydziałów już w czwartek. Znamy trasę
reklama

Integracja i dobra zabawa

Wspólny taniec, którym zakończy się Parada Wydziałów to jedno z wielu wydarzeń o charakterze integracyjnym. Studenci będą mieli zresztą wiele okazji, by sprawdzić, jak zgraną ekipę tworzą. W planie olsztyńskich juwenaliów nie zabraknie m.in. Boju Wydziałów, który w tym roku odbędzie się w nieco innej formule, rywalizacji między akademikami (Bój Akademików, konkurs na wystrój domu studenckiego) czy siódmej już edycji Integracyjnego Meczu Koszykówki na Wózkach.

Sporo atrakcji organizatorzy, czyli Rada Uczelniana Samorządu Studenckiego UWM i Fundacja Samorządu Studentów, przygotowali dla fanów sportu. Będzie więc można wziąć udział np. w Kortowskim Biegu o Złotego Dzika czy spróbować swoich sił w turnieju Kortostrong.

Kortowiadowe sposoby na chwilę oddechu

Tym, którzy wolą mniej aktywne rozrywki, powinno spodobać się Kino Plenerowe. Jest ono jednym z elementów projektu „Kortowo. Europa. My.”, który powstał przy współpracy z Komisja Europejska w Polsce w ramach Europejskiego Roku Młodzieży #EYY2022 European Youth. Poza kinowymi hitami („Mamma Mia”, „Forrest Gump” i „Chłopaki nie płaczą”) obejrzeć tu będzie można filmy krótkometrażowe młodych, europejskich twórców z serii „#EU&ME Young Filmmakers Competition”.

Oddech od koncertowych emocji można będzie złapać także w inny sposób. W namiocie za Biblioteką Uniwersytecką przygotowany został Festiwal Gier Planszowych.

A skoro o namiocie mowa, to warto pamiętać, że w nim odbywać się będzie także wydarzenie debiutujące w programie olsztyńskich juwenaliów. Mowa oczywiście o Speed Dating, czyli tzw. szybkich randkach.

Muzyczne atrakcje nie tylko na scenie głównej

Nie samymi nowościami Kortowiada żyje: w miasteczku akademickim UWM odbywać się będą także znane i lubiane tzw. ciche imprezy, czyli Silent Party. Od środy do soboty muzykę do słuchawek uczestników wybierać będzie silny skład DJ-ski. Za konsolą staną: DJ Killer, DJ Adys, DJ C. Why.C, DJ Hajdi, DJ Sopran, DJ Omen, DJ Mario, DJ Yourant, DJ Cezar, DJ Danny-D, DJ Jack Grand oraz DJ Insane.

Muzycznych atrakcji nie zabraknie także na Scenie Studenckiej przy Centrum Konferencyjnym UWM. Po pierwsze, w czwartek, piątek i sobotę zaplanowano tam finały Ajdola. Zwycięzca każdego z finałów zaprezentuje się tego samego dnia na głównej scenie Kortowiady. A na tym nie koniec: laureaci będą mogli także nagrać singiel w profesjonalnym studiu muzycznym.

Muzyki będzie można też posłuchać na Scenie Studenckiej podczas Energetycznego Grania.

Tegoroczna Kortowiada odbędzie się w dniach 1-4 czerwca. To 61. edycja olsztyńskich juwenaliów. W tym roku jej hasłem przewodnim jest „Green Camp”. Organizatorzy chcą w ten sposób przypominać, jak wiele walorów przyrodniczych ma kampus UWM i jak ważna jest ich ochrona.

Więcej informacji o juwenaliach w Olsztynie na stronie www.kortowiada.pl.

Kortowiadowa Parada Wydziałów już w czwartek. Znamy trasę
reklama
reklama
reklama
reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama