7 C
Olsztyn
środa, 22 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Robili to pod samą kamerą. Całe zdarzenie nagrał miejski monitoring

OlsztynRobili to pod samą kamerą. Całe zdarzenie nagrał miejski monitoring

Worki z zaprawą, glazura, terakota, szuflady, elementy płyt kart.-gips., hak holowniczy, zwoje kabli elektrycznych, worki z zaprawą – cały wachlarz odpadów wrzucony został do pojemnika na odpady komunalne i pojemnika na plastik.

reklama

Całe zdarzenie zostało zaobserwowane przez operatora monitoringu. Niesegregowanie odpadów zakończyło się uszczupleniem portfela z racji mandatu wystawionego przez strażników, którzy ustalili i dotarli do mężczyzn wyrzucających te odpady.

*nagranie z monitoringu

reklama

Ponadto należy pamiętać, że na terenie Gminy Olsztyn obowiązuje system selektywnej zbiórki odpadów:

pojemnik zielony (opakowania szklane): słoiki i butelki szklane po napojach i żywności oraz szklane opakowania po kosmetykach;

reklama

pojemnik niebieski (papier i tektura): gazety, czasopisma, papier szkolny i biurowy, papier pakowy, karton i tekturę, książki w miękkich okładkach lub z usuniętymi twardymi okładkami;

pojemnik żółty (opakowania z tworzyw sztucznych): wielomateriałowe kartony po napojach typu tetrapak, odkręcone i zgniecione butelki po napojach, opakowania po kosmetykach, plastikowe zakrętki, foliowe i plastikowe torebki, worki, reklamówki, puszki stalowe i aluminiowe, opakowania po aerozolach, opakowania po chemii gospodarczej;

pojemnik brązowy (odpady ulegające biodegradacji): resztki kuchenne i spożywcze;

pojemnik czarny (odpady zielone): skoszona trawa, liście;

pojemnik szary (popiół): popiół z palenisk domowych

Pozostałe odpady, których nie możemy potraktować jako surowce wtórne, wrzucamy do pojemników na odpady zmieszane.

Odpady „problemowe” należy umieszczać wedle rodzaju:

zużyte baterie – do specjalistycznych pojemników znajdujących się w wytypowanych obiektach użyteczności publicznej, szkołach, urzędach itp. lub przekazać do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (ul. Towarowa 20a w Olsztynie)

przeterminowane leki – w pojemnikach ustawionych na terenie wytypowanych aptek lub przekazać do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (ul. Towarowa 20a w Olsztynie)

zużyty sprzęt elektroniczny – należy przekazać do sklepu, w którym kupujemy nowy sprzęt elektroniczny lub do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (ul. Towarowa 20a w Olsztynie)

resztki farb, rozpuszczalników i innych chemikaliów – należy przekazać do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (ul. Towarowa 20a w Olsztynie)

żarówki, świetlówki – należy przekazać do sklepu, w którym kupujemy nowy sprzęt lub do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (ul. Towarowa 20a w Olsztynie)

zużyte opony – należy zostawiać w punkcie serwisowania pojazdów lub w Punkcie Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (ul. Towarowa 20a w Olsztynie)

odpady wielkogabarytowe – należy wystawić w miejscu wyznaczonym przez właściciela nieruchomości, odpady odbierane będą w wyznaczonym harmonogramem terminie; lub bezpłatnie przekazać do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (ul. Towarowa 20a w Olsztynie)

odpady remontowo – budowlane – umieszczać w kontenerze dostarczonym przez specjalistyczny podmiot na podstawie indywidualnych umów. Odpady budowlane powstające w ilościach mniejszych niż 1 m3/tygodniowo można bezpłatnie przekazać do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (ul. Towarowa 20a w Olsztynie)

źródło: SM Olsztyn

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Marek
28 maja 2022 18:55

tu udało sie nagrać na monitoringu miejskim… a ile jest takich przypadków gdy mieszkańcy domów z Olsztyna i spod Olsztyna podrzucają do śmietników wspólnot mieszkaniowych nad ranem lub w nocy….. Tam monitoringu nie ma a kosztami obciążana jest wspólnota mieszkaniowa. Już raz z jednym takim typem miałem zwarcie i zaczęliśmy sie lać ale sąsiad przyszedł z pomocą gostek uciekł z podwiniętym ogonem

Majkel
29 maja 2022 23:39

Jest Pszok a oni dalej sypią gdzie popadnie .To prawdziwy cud ,że nie odwiedził miejskiego lasu .Jest 21wiek a mentalność parobka

Popularne
Ogłoszenia