15 C
Olsztyn
piątek, 12 kwietnia, 2024
reklama

Robili to pod samą kamerą. Całe zdarzenie nagrał miejski monitoring

OlsztynRobili to pod samą kamerą. Całe zdarzenie nagrał miejski monitoring

Worki z zaprawą, glazura, terakota, szuflady, elementy płyt kart.-gips., hak holowniczy, zwoje kabli elektrycznych, worki z zaprawą – cały wachlarz odpadów wrzucony został do pojemnika na odpady komunalne i pojemnika na plastik.

reklama

Całe zdarzenie zostało zaobserwowane przez operatora monitoringu. Niesegregowanie odpadów zakończyło się uszczupleniem portfela z racji mandatu wystawionego przez strażników, którzy ustalili i dotarli do mężczyzn wyrzucających te odpady.

*nagranie z monitoringu

reklama

Ponadto należy pamiętać, że na terenie Gminy Olsztyn obowiązuje system selektywnej zbiórki odpadów:

pojemnik zielony (opakowania szklane): słoiki i butelki szklane po napojach i żywności oraz szklane opakowania po kosmetykach;

pojemnik niebieski (papier i tektura): gazety, czasopisma, papier szkolny i biurowy, papier pakowy, karton i tekturę, książki w miękkich okładkach lub z usuniętymi twardymi okładkami;

reklama

pojemnik żółty (opakowania z tworzyw sztucznych): wielomateriałowe kartony po napojach typu tetrapak, odkręcone i zgniecione butelki po napojach, opakowania po kosmetykach, plastikowe zakrętki, foliowe i plastikowe torebki, worki, reklamówki, puszki stalowe i aluminiowe, opakowania po aerozolach, opakowania po chemii gospodarczej;

pojemnik brązowy (odpady ulegające biodegradacji): resztki kuchenne i spożywcze;

pojemnik czarny (odpady zielone): skoszona trawa, liście;

pojemnik szary (popiół): popiół z palenisk domowych

Pozostałe odpady, których nie możemy potraktować jako surowce wtórne, wrzucamy do pojemników na odpady zmieszane.

Odpady “problemowe” należy umieszczać wedle rodzaju:

zużyte baterie – do specjalistycznych pojemników znajdujących się w wytypowanych obiektach użyteczności publicznej, szkołach, urzędach itp. lub przekazać do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (ul. Towarowa 20a w Olsztynie)

przeterminowane leki – w pojemnikach ustawionych na terenie wytypowanych aptek lub przekazać do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (ul. Towarowa 20a w Olsztynie)

zużyty sprzęt elektroniczny – należy przekazać do sklepu, w którym kupujemy nowy sprzęt elektroniczny lub do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (ul. Towarowa 20a w Olsztynie)

resztki farb, rozpuszczalników i innych chemikaliów – należy przekazać do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (ul. Towarowa 20a w Olsztynie)

żarówki, świetlówki – należy przekazać do sklepu, w którym kupujemy nowy sprzęt lub do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (ul. Towarowa 20a w Olsztynie)

zużyte opony – należy zostawiać w punkcie serwisowania pojazdów lub w Punkcie Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (ul. Towarowa 20a w Olsztynie)

odpady wielkogabarytowe – należy wystawić w miejscu wyznaczonym przez właściciela nieruchomości, odpady odbierane będą w wyznaczonym harmonogramem terminie; lub bezpłatnie przekazać do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (ul. Towarowa 20a w Olsztynie)

odpady remontowo – budowlane – umieszczać w kontenerze dostarczonym przez specjalistyczny podmiot na podstawie indywidualnych umów. Odpady budowlane powstające w ilościach mniejszych niż 1 m3/tygodniowo można bezpłatnie przekazać do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (ul. Towarowa 20a w Olsztynie)

źródło: SM Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

2 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Marek
28 maja 2022 18:55

tu udało sie nagrać na monitoringu miejskim… a ile jest takich przypadków gdy mieszkańcy domów z Olsztyna i spod Olsztyna podrzucają do śmietników wspólnot mieszkaniowych nad ranem lub w nocy….. Tam monitoringu nie ma a kosztami obciążana jest wspólnota mieszkaniowa. Już raz z jednym takim typem miałem zwarcie i zaczęliśmy sie lać ale sąsiad przyszedł z pomocą gostek uciekł z podwiniętym ogonem

Majkel
29 maja 2022 23:39

Jest Pszok a oni dalej sypią gdzie popadnie .To prawdziwy cud ,że nie odwiedził miejskiego lasu .Jest 21wiek a mentalność parobka

Polecane
Ogłoszenia