fbpx
17 C
Olsztyn
czwartek, 6 października, 2022
reklama

Pijana 27-latka bez prawa jazdy wjechała autem w radiowóz

WęgorzewoPijana 27-latka bez prawa jazdy wjechała autem w radiowóz
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Policyjny patrol z Węgorzewa na Mazurach zatrzymał kobietę kierującą peugeotem, która wjechała w tył radiowozu, a potem usiłowała odjechać z miejsca zdarzenia. Okazało się, że 27-latka jest pijana i nie ma prawa jazdy – podała policja.

reklama

Funkcjonariusze prewencji zostali wezwani do kolizji dwóch samochodów na ul. Jana Pawła II w Węgorzewie. Po dojechaniu radiowozem na miejsce, zatrzymali się na parkingu i zajęli obsługą zgłoszonego zdarzenia.

„Nagle w tył radiowozu uderzył samochód marki peugeot wyjeżdżający z sąsiedniego parkingu. To jednak nie powstrzymało kierowcy, który usiłował odjechać z miejsca zdarzenia. Funkcjonariusze pojechali za nim i po chwili zatrzymali” – podała policja.

reklama

Okazało się wtedy, że za kierownicą siedzi kobieta, od której policjanci od razu wyczuli zapach alkoholu. Ich podejrzenia potwierdziło badanie, które wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. W dodatku mieszkanka gminy Węgorzewo nie posiadała uprawnień do kierowania pojazdami.

Nie zauważył? "Nagrzany" 65-latek uderzył w bariery oddzielające jezdnię na ul. Bałtyckiej

Zaraz potem 27-latka została przewieziona do komendy, a jej auto przetransportowano na policyjny parking. „Kobieta nie potrafiła logicznie wytłumaczyć swojego zachowania i nie była świadoma tego, co się stało” – przekazała policja.

reklama

Za popełnione przestępstwo kierowania pod wpływem alkoholu kobiecie grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do dwóch lat. Odpowie również za wykroczenia spowodowanie kolizji i kierowania pojazdem bez uprawnień.

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama