13 C
Olsztyn
piątek, 24 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Zbrodnia w Olsztynie. To Paweł S. zabił Andrzeja S. na os. Mazurskim

OlsztynZbrodnia w Olsztynie. To Paweł S. zabił Andrzeja S. na os. Mazurskim

Olsztyńscy policjanci wspólnie z prokuraturą wyjaśnili okoliczności śmierci 47-letniego mieszkańca Olsztyna. Bezpośrednio po tragicznym zdarzeniu został zatrzymany 25-letni członek rodziny 47-latka, który usłyszał zarzut zabójstwa. Ponadto mężczyzna odpowie za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego. Grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

reklama

Zbrodnia w Olsztynie. To Paweł S. zabił Andrzeja S. na os. Mazurskim zabójstwo Olsztyn, Wiadomości

W niedzielę rano (22.05.2022) oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie, który z poważnymi obrażeniami ciała został znaleziony przed jednym z domów na terenie miasta. Natychmiast na miejsce wezwano służby ratunkowe. Niestety pomimo udzielonej pomocy 47-latek zmarł.

reklama

Na miejscu pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza wraz z technikiem kryminalistyki. Funkcjonariusze pod nadzorem prokuratora m.in. wykonali oględziny miejsca zdarzenia oraz zabezpieczyli ujawnione ślady. Od samego początku podejrzewano, że do śmierci mężczyzny przyczyniła się inna osoba. Do wyjaśnienia sprawy zatrzymano 25-letniego mieszkańca Olsztyna, członka rodziny zmarłego.

Wyjaśnieniem okoliczności śmierci 47-latka zajęli się funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, którzy już na miejscu zdarzenia wykonali szereg czynności. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego ustalili jego prawdopodobny przebieg. W jednym z domów na terenie Olsztyna miało dojść do awantury między mężczyznami, w trakcie której 25-latek kilkukrotnie ugodził nożem 47-latka. Jak się później okazało, rany były na tyle poważne, że doprowadziły do śmierci mężczyzny. Policjanci w trakcie sprawdzania posesji zabezpieczyli narzędzie zbrodni, które zostało znalezione w pobliżu domu.

Sławomir N. i Łukasz O. zabili kolegę długopisem. Trzy dni imprezowali z denatem
reklama

Interweniujący policjanci zatrzymali 25-latka bezpośrednio po zdarzeniu. Mężczyzna był agresywny i swoim zachowaniem stwarzał zagrożenie dla siebie oraz innych osób. Mężczyzna został przewieziony do szpitala. Tam 25-latek zaatakował policjantkę oraz pielęgniarkę. Mężczyźnie pobrano krew do badań laboratoryjnych w celu ustalenia czy w chwili zdarzenia był on pod wpływem alkoholu lub innych substancji odurzających. Ostatecznie trafił do policyjnego aresztu.

W poniedziałek (23.05.2022) 25-latek został przewieziony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty zabójstwa oraz naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego, do których się przyznał. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności. Tego samego dnia sąd wobec 25-latka zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratur Rejonowa Olsztyn-Południe.

„Prokuratura Rejonowa Olsztyn-Południe w Olsztynie w dniu 23 maja 2022 r. skierowała do miejscowego Sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec Pawła S. podejrzanego o dokonanie zabójstwa Andrzeja S. Do tego zdarzenia miało dojść w dniu 22 maja 2022 r. przy ul. Obrońców w Olsztynie. Według ustaleń prokuratora Paweł S. miał zadać Andrzejowi S. m.in. liczne rany kłute szyi, co doprowadziło do masywnego krwawienia i śmierci pokrzywdzonego na miejscu zdarzenia” – przekazał nam rzecznik Sędzia Sądu Okręgowego w Olsztynie Olgierd Dąbrowski-Żegalski.

Bezwzględny wyrok dla dwóch sprawców brutalnego zabójstwa: 14 lat więzienia potwierdzone

Ponadto, Paweł S. jest podejrzany również o naruszenie nietykalności cielesnej interweniującej policjantki podczas jego zatrzymania.

Sędzia dodał: „Sąd Rejonowy w Olsztynie w dniu 23 maja 2022 r. przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec Pawła S. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. W ocenie Sądu, zgromadzony na obecnym etapie postępowania karnego materiał dowodowy w wysokim stopniu uprawdopodabnia popełnienie przez Pawła S. zarzucanych mu przestępstw. Zastosowanie wobec podejrzanego tymczasowego aresztowania uzasadnione jest przede wszystkim grożącą mu surową karą. Jednocześnie zachodzi realna obawa utrudniania w bezprawny sposób postępowania przez podejrzanego z uwagi na fakt, że część świadków jest mu znana i mógłby on podejmować próby wpływania na treść ich zeznań”.

Według naszych informacji zabity mężczyzna to ojciec Pawła S.

źródło: KMP Olsztyn/Sad Okręgowy

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne
Ogłoszenia

Wyrok w sprawie zabójstwa Blanki. Matka trafiła do więzienia

Proces oskarżonego o zabójstwo konkubenta matki w Biskupcu już niedługo