-3 C
Olsztyn
niedziela, 5 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Olsztyńskie cheerleaderki założyły zbiórkę na wyjazd na Mistrzostwa Europy do Aten

OlsztynOlsztyńskie cheerleaderki założyły zbiórkę na wyjazd na Mistrzostwa Europy do Aten

Olsztyńskie cheerleaderki (Soltare Cheer Senior) z Olsztyńskiej Szkoły Cheerleaders SOLTARE dostały możliwość reprezentowania Polski 2 lipca bieżącego roku na Mistrzostwach Europy Cheerleaders ECU w Atenach w Grecji. Wyjazd jednak kosztuje, i to sporo.

Olsztyńskie cheerleaderki odnoszą międzynarodowe sukcesy

reklama

Niedawno pisaliśmy o zdolnych olsztyniankach, kiedy zostały powołane do kadry narodowej na kwietniowe mistrzostwa świata ICU w Orlando na Florydzie.

Wtedy również walczyły o możliwość startu w tych prestiżowych zawodach, ponieważ same nie były w stanie sfinansować udziału. Założyły zrzutkę na ten cel, występowały o wsparcie do różnych instytucji, wspomógł je nawet wojewoda.

reklama

Ostatecznie udało się zebrać konieczną kwotę i nasze reprezentantki wróciły z brązowym medalem.

Mistrzostwa Europy czekają

Teraz olsztyńskie cheerleaderki mogą wyjechać na Mistrzostwa Europy Cheerleaders ECU, które odbędą się 2 lipca w greckich Atenach. Dziewczyny są gotowe, jednak znowu poszukują sponsorów.

Boisko na Dajtkach czeka modernizacja
reklama

Koszt wyjazdu to około 50 tysięcy złotych. W tej kwocie zawierają się noclegi, przeloty, opłata startowa, ubezpieczenie, biało-czerwone kostiumy. Większość kosztów ponoszą rodzice, jednak to za mało.

Dlatego zawodniczki założyły kolejną zbiórkę i zwracają się z prośbą o pomoc w realizacji ich marzenia. Już udowodniły, że warto w nie zainwestować.

„Cheerleading jest oficjalnie uznany za sport. To połączenie akrobacji powietrznych i lądowych, piramid, wyniesień, wyrzutów i żywiołowych okrzyków. To bardzo niebezpieczny i trudny sport oparty na niesamowitym wysiłku fizycznym i wzajemnym zaufaniu” – piszą na stronie zrzutki.

Tutaj można je wesprzeć.

reklama
reklama
reklama
reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
kropkowany
23 maja 2022 22:08

moze Grzymek da. Skoro na Stomil nie ma kasy – wiadome spadek zadnych wyników. To moze na Soltare dac ?

Popularne

Rok 2022 - wydarzenia sportowe