18 C
Olsztyn
czwartek, 30 czerwca, 2022
reklama
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Pożar legendarnego zajazdu. Tym razem „Eden” spłonął doszczętnie

NidzicaPożar legendarnego zajazdu. Tym razem „Eden” spłonął doszczętnie

13 maja doszło do pożaru zajazdu „Eden” w Napierkach. Strażacy z Janowca Kościelnego koło godziny 13:00 dostali wezwanie do płonącego pustostanu w miejscowości Napierki.

reklama

Na miejsce został zadysponowany zastęp 509-26 GBARt, który zastał budynek całkowicie objęty ogniem. Działania strażackie trwały do godziny 17, pół godziny później jednostka została ponownie wezwana do dogaszania pogorzeliska, gdzie pracowała do wieczora.

W akcji brały udział zastępy OSP z Janowca Kościelnego, JRG z Mławy, KP PSP i JRG z Nidzicy, OSP z Janowa, OSP ze Szczepkowa Borowego, OSP z Kozłowa, OSP z Nowej Wsi Wielkiej i OSP z Wieczfni Kościelnej.

reklama

Zajazd spłonął doszczętnie.

Policja potwierdziła, że 13 maja koło godziny 13:00 do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Nidzicy wpłynęło zgłoszenie w sprawie pożaru budynku po dawnym zajeździe w Napierkach.

25 czerwca oficjalnie zaczynają działać kąpieliska nad Ukielem i Skandą
reklama

– W wyniku zdarzenia spaleniu uległ budynek konstrukcji drewniano-murowano-stalowej. Nikt nie doznał obrażeń ciała. Policjanci prowadzą czynności wyjaśniające w tej sprawie – powiedziała nam st. sierż. Alicja Pepłowska, rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Nidzicy.

Legendarny zajazd

Zajazd „Eden” jeszcze kilka lat temu cieszył się ogromną popularnością. Trzy charakterystyczne niebieskie dachy przez dekady witały podróżujących „siódemką” turystów.

Swego czasu został wykorzystany jako plan filmowy, jest też związany z historią mławskiej mafii wymuszającej haracze. Krzysztof Skiba nazwał go „skansenem PRL”.

Gdy powstała s7, zajazd został odcięty od drogi ekspresowej. Nie był w stanie się już utrzymać.

W lutym 2018 roku właściciel chciał prowadzić w tym miejscu działalność gastronomiczną. Poszukiwał wspólnika z wkładem finansowym, jednak nikt taki się nie znalazł. We wrześniu 2018 roku zdecydował się więc na sprzedaż lokalu, niestety, również bezskutecznie.

Nowe informacje. Strażacy walczyli 9 godzin z dużym pożarem w Olsztynie

To nie pierwszy pożar „Edenu”

W maju 2021 roku w budynku nieczynnego już od kilku lat zajazdu wybuchł pożar. W akcji uczestniczyli strażacy z OSP w Janowcu Kościelnym, dwa zastępy z JRG w Nidzicy i zastęp z OSP w Szczepkowie Borowym. Na miejsce przybyła też policja.

Okazało się, że w pustostanie doszło do zapalenia śmieci.
reklama

Popularne artykuły

Imprezy w Olsztynie

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama
×