-3 C
Olsztyn
środa, 22 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Przechodził przez przejście dla pieszych rozmawiając przez telefon. Dostał mandat

IławaPrzechodził przez przejście dla pieszych rozmawiając przez telefon. Dostał mandat

Jednym z zagrożeń dla bezpieczeństwa ruchu drogowego jest brak odpowiedniej uwagi uczestników ruchu. Korzystanie ze smartfona podczas przechodzenia przez jezdnię jest jednym z czynników potęgujących to zjawisko. Wiemy, że od czerwca 2021 roku weszły w życie przepisy, które tego zakazują. Jednak nadal nie wszyscy się do tego stosują. Jakie są tego konsekwencje przekonał się pewien mężczyzna w Iławie.

reklama

W czwartek (19.05.2022r.) iławscy dzielnicowi wracając do komendy policji zauważyli mężczyznę, który idąc chodnikiem rozmawiał przez telefon komórkowy. W pewnym momencie, nie przerywając rozmowy, a także nie zwracając uwagi na drogę i jej otoczenie, wszedł na przejście dla pieszych, przed którym zatrzymał się radiowóz. Kiedy policjanci poprosili mężczyznę do radiowozu, żeby poinformować go, że takim zachowaniem popełnia wykroczenie, nie rozłączył się, a do swojego rozmówcy powiedział: „Poczekaj, bo mają jakiś problem”.
Funkcjonariusze wylegitymowali mężczyznę oraz sprawdzili w policyjnych systemach. W związku z popełnionym wykroczeniem i lekceważącym stosunkiem do obowiązujących przepisów prawa, policjanci ukarali go mandatem karnym w wysokości 500 zł.

Ukarany mandatem został 37-latek, który na hulajnodze przekroczył prędkość o 17 km/h

reklama

Piesi patrzący w ekran telefonu komórkowego czy zajęci rozmową podczas przechodzenia przez jezdnię to zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Kiedy powinni zachować szczególną ostrożność, obserwując sygnały dawane przez kierowców, sygnalizację świetlną czy innych uczestników ruch są zajęci urządzeniem elektronicznym, co często skutkuje poważnym zdarzeniem drogowym.

źródło: KWP

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

4 KOMENTARZY

4 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
joiu
24 maja 2022 11:15

Cenzorzy z tko nie publikują komentarzy.

joiu
23 maja 2022 09:35

Działanie milicjantów było bezprawne, nie ma zakazu rozmawiania przez telefon w trakcie przechodzenia przez przejście dla pieszych, jeśli ktoś twierdzi inaczej odsyłam do PoRD i podstawówki – powtórzyć czytanie ze zrozumieniem na tym przykładzie. Jakie to szczęście, że wyeliminowali takiego bandytę, nie?

Popularne
Ogłoszenia

Zjadł cukierki z alkoholem, „wydmuchał” prawie dwa promile

Zjadł cukierki z alkoholem, „wydmuchał” prawie dwa promile