8 C
Olsztyn
środa, 28 września, 2022
reklama

30-letni Ukrainiec przewoził nielegalnych cudzoziemców

Ełk30-letni Ukrainiec przewoził nielegalnych cudzoziemców
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

30-letni Ukrainiec przewoził w gminie Prostki koło Ełku (warmińsko-mazurskie) nielegalnych cudzoziemców. Kierowca trafił do aresztu a obywatele Afganistanu zostali przekazani Straży Granicznej – podał w czwartek Tomasz Markowski z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.

reklama

Dzielnicowi na terenie gminy Prostki zatrzymali do kontroli drogowej osobowe mitsubishi. Kierowcą tego pojazdu był 30-letni obywatel Ukrainy. W pojeździe było także czterech innych cudzoziemców. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że to młodzi obywatele Afganistanu, którzy w Polsce znaleźli się nielegalnie. Żaden z mężczyzn nie powiedział, dokąd jadą.

Pojazd został zabezpieczony, a mężczyźni zatrzymani. W samochodzie policjanci znaleźli woreczek foliowy najprawdopodobniej z amfetaminą. Kierowca przyznał, że to jego narkotyki.

reklama

30-letni kierowca usłyszał zarzut dotyczący organizowania innym osobom nielegalnego przekroczenia granicy państwa. Na wniosek prokuratury mężczyzna został tymczasowo aresztowany. Zgodnie z kodeksem karnym za takie przestępstwo grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Pozostali mężczyźni zostali przekazani do dyspozycji Straży Granicznej.

reklama

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama